گروه: اخبار استان خبر: 106579 / تاریخ انتشار : 1396/12/25 ساعت : 15:51
نامه نماینده کهگیلویه بزرگ به استاندار کهگیلویه و بویراحمد؛

عملکردتان در 6 ماه گذشته در راستای آن شعارهای آرمانی نبوده است/برای ایجاد حق و دستیابی به آن ملاحظه هیچ مسئولی را نخواهم داشت/خروجی جلسات را بفرمایید

عدل هاشمی پور: شما در ابتدای پذیرش مسئولیت دنبال رضایت خالق و مردم بودید و در موارد متعدد توسعه استان را بر محور عدالت و انصاف ترسیم و نوید دادید اما عملکردتان در 6 ماه گذشته در راستای آن شعارهای آرمانی نبوده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس نماینده شهرستان های چهارگانه کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی در نامه ای خطاب به استاندار کهگیلویه و بویراحمد به مسائل مختلفی از جمله استیضاح وزیر راه و شهرسازی و حمایت استاندار از ابقای آخوندی، و همچنین مسائل مربوط به حوزه انتخابیه خود پرداخت.

در بخشی از این نامه آمده است:

در جهت استقرار منویات مقام معظم رهبری و جلب رضایت مردم، مشفقانه و برادرانه فضای سیاسی حاکم بر استان را متذکر و جنابعالی را به رعایت عدل و انصاف، پرهیز از افراط و تفریط و دوری از افرادی که با تنگ نظری و سیاست زدگی، نظام، انقلاب و رهبری اولویت آنان نیست را خواستار شدم.

جنابعالی نیز در ابتدای پذیرش مسئولیت دنبال رضایت خالق و مردم بودید و در موارد متعدد توسعه استان را بر محور عدالت و انصاف ترسیم و نوید دادید  اما عملکردتان در 6 ماه گذشته در راستای آن شعارهای آرمانی نبوده است.
 بنابراین مواردی را در چند بند عرض می نمایم.

1_ در اظهار نظری عجیب ابقاء وزیر راه را به نفع استان دانسته اید در حالیکه تجربه نمایندگی مجلس را دارید! و گفته اید پس از سانحه هوایی دوبار به استان آمد، بهتر است بگویید چند ساعت در استان حضور داشت و اصلا آمدنش چه خروجی داشت و چرا حتی شب را در پا دنا نماند؟
آیا سوال کردید، چرا حداقل اخطار هواشناسی را جدی نگرفت؟

اگرچه استیضاح ناموفق بود اما این حسن را داشت که ابعاد مختلف سانحه هوایی تهران یاسوج برای ملت شریف ایران محرز گردید و این استیضاح در نزد افکار عمومی و وجدان های بیدار موفق بود.

2_  صحبت های زیادی از تعالی استان اظهار میدارید که صرفا محدود به برگزاری جلسات متعدد و غیر ضرور است که در این شش ماهه برگزار شده و البته تاکید داشته اید که مدیران کل شخصا حضور یابند که متاسفانه حرمت، شان و شخصیت حقیقی مدیران در آن جلسات نیز رعایت نمیشد که موارد لازم را خدمتتان عرض می نمودم و رسانه ها و افکار عمومی نیز تذکرات دلسوزانه را ارائه می دادند.
حال خروجی جلسات را بفرمایید؟
 
3_  شهرستانهای چهارگانه حوزه انتخابیه اینجانب علیرغم خدمات متعدد نظام مقدس جمهوری اسلامی همچنان در محرومیت بسر می برند و با وجود نیروهای نخبه، متخصص، توانمند و متعهد که خوشبختانه در سطح ملی از آنان بهره می جویند اما متاسفانه به دلیل معاملات سیاسی در مدیریت استان جایگاهی ندارند و حتی آنانکه در دولت یازدهم به خدمت گرفته شدند یا عزل شده و تعدادی نیز در آستانه عزل قرار دارند، چرا؟   

واگذاری مسئولیت ها و مناصب را بر اساس دو اصل شایسته سالاری و انقلابی بودن با لحاظ جامعیت را بعنوان مطالبه مردمی و در راستای حقوق شهروندی، مطالبه می نمایم.

 امیدوار بوده و هستم که با دوراندیشی و برنامه ریزی اصولی، واگذاری مسئولیت ها بر مبنای عدالت و در جهت تقویت انسجام مردمی باشد.

اکنون و با استناد به آنچه که در این ایام اتفاق افتاد و تصمیماتی که برای ادامه مدیریت استان در دستور کار دارید، صرفا بر اساس فرمایشات و رهنمودهای  رهبر معظم انقلاب در خصوص تعامل قوا برای تسهیل امور مردم، خدمتگزاری و جلب رضایت آنان و در راستای چشم انداز نظام مقدس جمهوری اسلامی، مشفقانه و قاطعانه میگویم؛ عدالت و انصاف را سرلوحه کارتان قرار دهید و نسبت به مطالبات به حق مردم همیشه در صحنه شهرستانهای کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده خصوصا جوانان و نیروهای متخصص، با مشخصه دانایی، توانایی و تعهد در مدیریت کلان استان بی تفاوت و بی توجه نباشید .

چراکه هم نسبت به آنان و هم آینده و توسعه استان مسئول هستید.

 بدانید که بنده در جهت ایجاد حقوق مردم حوزه انتخابیه ام و در دستیابی آنان به فرصت های ممکن و موجود، هرگونه مصلحت و مسامحه کاری را کنار گذاشته و  ملاحظه هیچ مسئولی را نخواهم داشت.

بنابراین از تمام ظرفیت ها، راه ها و راهکارهای قانونی و ممکن استفاده خواهم کرد.

 در پایان فرازی از نامه ی مظهر عدالت و تقوا امیر مومنان علی (ع) به مالک اشتر را بعنوان یک سند معتبر و الگوی تمام عیار مدیریتی یادآور میشوم، امیدوارم آنرا نصب العین قرار دهید.

ای مالک؛

«باید محبوبترین کارها نزد تو اموری باشند که به حق و عدالت موافقتر و با رضایت توده مردم هماهنگ تر باشد. چراکه خشم توده مردم، خشنودی خواص را بی اثر می سازد، اما ناخشنودی خاصان با رضایت عموم جبران پذیر است.»

سایه خدمتگزاران صدیق به نظام مقدس جمهوری اسلامی مستدام باد.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.