گروه: اخبار استان خبر: 106421 / تاریخ انتشار : 1396/12/15 ساعت : 14:43
مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد:

رتبه برتر استان در اصلاح و کاشت گیاهان دارویی/ایجاد یادمان جان باختگان سانحه هوایی/حفط منابع طبیعی با کمک مردم ممکن می شود

مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد: شعار امسال منابع طبیعی با مردم و برای مردم است اگر بخواهیم ان را حفظ کنیم به کمک مردم نیاز داریم و تنها با دستگاه های اجرایی ممکن نیست.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد در نخستین روز از هفته منابع طبیعی گفت: امسال شعار هفته منابع طبیعی با مردم و برای مردم است اگر بخواهیم ان را حفظ کنیم به کمک مردم نیاز داریم و تنها با دستگاه ها ممکن نیست.

بهشتی بیان کرد: در بخشی از اقدامات انجام شده در خصوص حفاظت مشارکتی جزء استان های پیشرو بودیم و در زمینه اصلاح و کاشت گیاهان دارویی جزء استان های برتر بودیم چون که احیا و اصلاح را مردمی کردیم.

وی افزود: امروز غبار دل را بزداییم و با شهدا پیمان ببندیم چرا که آن ها با نثار جان خود استقلال را به ما هدیه دادند ما نیز باید برای سرسبز کردن ایران تلاش کنیم.

بهشتی در ادامه گفت: روز شمار هفته منابع طبیعی را داریم بانک رسانه را احداث می کنیم،دستگاه قضایی به عنوان دستگاه قضایی برتر در زمینه حفاظت از منابع طبیعی شناخته شد روز خاصی نیز برای تشکل های مردم نهاد و محیط زیست داریم.

مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد گفت:طرح خوبی که در سال گذشته در استان انجام شد و طرح ملی نیز شناخته شد، دانش اموزانی که به سن تکلیف رسیده بودند یک نهال کاشتند و امسال تولید نهال توسط دانش اموزان را در برنامه داریم.

بهشتی ادامه داد: اگر به اقتصاد مقاومتی اعتقاد داریم حفظ منابع طبیعی و خاک و اب یکی از مهمترین وظایف ماست که باید به ان عمل کنیم سه نفر از جانباختگان هواپیما از سازمان منابع طبیعی بودند و یادمان انها که درختی سبز است در شهر یاسوج ایجاد می شود

 

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این  با بیان اینکه در استانه سال حدید هستیم گفت: این بهار مصداق در بهار آزادی جای شهدا خالی است  این بهار را مدیون شهدا هستیم و جای شهدا خالی است.

محمد کاظم نضری عنوان کرد:  منابع طبیعی و تشکل های مردم نهاد در حال انجام کارهای خوبی در بخش منابع طبیعی هستند که جا  دارد از تشکل های مردم نهاد که بدون هیچ مزدی در نگهداری از منابع طبیعی نقش دارند تقدیر و تشکر کنیم.

وی بیان کرد: استان ما به دلیل منابع طبیعی که دارد می طلبد  برای نگهداری انها تلاش کنیم هر چند تخریب هایی در چند سال گشذته رخ داده است و نمونه آن آتش سزی است که خسارت های زیادی را وارد کرده است امرز باید برای احیای منابع طبیعی تلاش کنیم.

نظری عنوان کرد: برای خودمان و   اینده فرزندانمان نیز لازم است در نگهداری منابع طبیعی بیشتر تلاش کنیم هر نهال یک نهال فراگیرتر شود هر کارمند هر شهروند یک نهال بکارد در گذشته نیز برای تولد هر فرد یک نهال کاشته می شد و چه خوب این سنت نیز انجام شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار گفت: سیاست دولت حمایت از منابع طبیعی است در برخی نقاط استان  درختانی  وجود دارد که مورد دست برد قرار می گیرند که در این زمینه باید تلاش کنیم و همه هم و غممان را برای منابع طبیعی بگذاریم قطع یک درخت یک منکر نا بخشودنی است و کاشت درخت یه معروف خوب است.

وی با اشاره به افرادی که در این راه شهید شدند گفت: خیلی ها برای حفظ منابع طبیع جانشان را از دست دادن و ما باید در این هفته که به نام هفته منابع طبیعی است با بازید از خانواده  این شهدا قدر دان این افراد یاشیم.

نظری با اشاره به سانحه هواپیمایی تهران یاسوج گفت: یاد جانباختگان سانحه هواپیمایی را گرامی می داریم و از همه افرادی که در این مسیر کمک کردند تقدیر می کنیم مردم سی سخت نیز کمک های داشتند در این سانحه هوایی  مدیران استان ثابت کردند در یحران ها توان مدیریت را دارند.

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.