گروه: اخبار استان خبر: 106387 / تاریخ انتشار : 1396/12/14 ساعت : 10:16

آبشار یاسوج؛ جلوه بی نظیر از طبیعت زیبای کهگیلویه و بویراحمد

نسیم خنکی که در کنار آبشار صورت انسان را نوازش می کند و صدای خروش آبشار به زمین و عکس های یادگاری همه اینها باعث می شود ابشار یاسوج را هیچگاه فراموش نکنیم و زیبایی های آن را برای سال های بعد و سفرهای بعد به خاطر داشته باشیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، به نقل از ایل بانو، کهگیلویه و بویراحمد مهد آبشارهای ایران آبشارهایی که تا ارتفاع 15 متری و در دل کوه های سر به فلک کشیده این استان قرار گرفته اند و از دل کوه ها سرآزیر می شوند آبشار یاسوج یکی از زیباترین ابشارهای شهرستان بویراحمد است که به دلیل قرار گرفتن در مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.


در فصل های گردشگری و روزهای تعطیل به ویزه وقتی چند روز پشت سر هم تعطیل باشد موج حرکت مردم به ویژه مسافران جنوب کشور به سمت ابشار یاسوج است به گونه ای که گاهی با وجود فضای زیاد اما با کموبد جا مواجهه می شود و عملا اعلام می کنند که آبشار یاسوج دیگر جا ندارد.

ابشار یاسوج با ارتفاع نزدیک به 10 متر به سمت پایین سرآزیر می شود و در چند سال گذشته محوطه این ابشار وضعیت بهتری پیدا کرده است نشستن در آلاچیق هایی که در کنار آبشار قرار دارند و نگاه کردن به آبشار لذتی وصف نشدنی برای روح و روان انسان دارد و خستگی روزها کار کردن از بین می برد.

 

مسیر رسیدن به ابشار یاسوج که از دو طرف پر از درختانی است که به هم تنیده شده اند و نوید بخش دیدن فضای زیبا را به گردشگران می دهد در این مکان امکانات تجهیزات رفاهی و خدماتی نیز به دلیل استقبال مسافران فراهم شده است و هر چه لازم باشد در دست رس است.

می توان گفت که در همه ایام سال آبشار یاسوج پر از مسافران و گردشگرانی است که می خواهند لحظاتی را به دور از هیاهو و سرو صدای ماشین سپری کنند صدای پرندگانی که از میان سبزه زارها و درختان اطراف این آبشار به گوش می سرد بس دلنواز است و دل کندن از آنها کمی سخت.

نسیم خنکی که در کنار آبشار صورت انسان را نوازش می کند و صدای خروش آبشار به زمین و عکس های یادگاری همه اینها باعث می شود ابشار یاسوج را هیچگاه فراموش نکنیم و زیبایی های آن را برای سال های بعد و سفرهای بعد به خاطر داشته باشیم.

در طول مسیر تا پای آبشار تفرجگاهی زیبا و هماهنگ با طبیعت منطقه احداث شده و زیبایی ویژه‌ای به این مکان بخشیده است به گونه ای که اگر مسیر رسیدن به آبشار را قدم بزنید این زیبایی ها برای شما دو چندان می شود.

 
 
 
 
انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.