گروه: اخبار استان خبر: 106377 / تاریخ انتشار : 1396/12/13 ساعت : 17:23
گزارش:

عدم توجه به جاده های روستایی عامل اصلی مهاجرت در کهگیلویه وبویراحمد+تصاویر

جاده های روستایی تنها راه ارتباطی آنان به شهرها هستند که فقدان این موضوع باعث مهاجرت آنان به شهرشده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده، راه های همواره عامل پیشرفت و توسعه در شهرها و روستاها بوده و خواهند بود چرا که با عبور یک جاده ارتباطی خوب و ایمن، علاوه بر افزایش تردد روزانه در این محور در حاشیه این جاده ها نیز شاهد جانمایی جایگاه های پمپ بنزین، رستوران و دکه های خواهیم بود که علاوه بر اشتغال نقش موثری در رفع نیازهای رانندگان خواهند داشت.

 

 

وقتی روستا از یک جاده مناسب برخوردار باشد نه تنها شاهد خالی شدن روستاها نخواهیم بود بلکه شاهد مهاجرت معکوس به روستاها نیز خواهیم بود.

 

 

روستاهای شهرستان در دو بخش مرکزی و موگرمون تا حدودی از وضعیت نسبی مناسبی برخوردار هستند ولی چندین روستا در بخش مرکزی سال های سال است که چشم به تدبیر مسئولان دوخته اند و گویی باز هم باید چندین سال دیگر صبر کنند تا ببینند که متولیان راه چه تصمیمی برای رفع نگرانی مردم می گیرند.

روستاهای دلیک، بره مل، رچ، عروه، پاتاوه و چندین روستای دیگر در بخش مرکزی شهرستان لنده هستند که سالیان سال است که چشم به همت مسئولان دوخته اند و گویی خبری از همت و تلاش متولیان امر برای رفع مشکلات جاده ای این روستا وجود ندارد.

وقتی مردم به اداره راه و شهرسازی مراجعه می کنند متولیان با وعده های خود سال ها است که مردم را حیران و سرگردان در بازی جدای و منفک کردن این دو اداره را می توان مات و مبهوت دید.

 

 

 

روز گذشته نیز مردم روستاهای بره مل و دلیک نیز با حضور در ادارات راه و شهرسازی و فرمانداری با بیان مطالبه قانونی خود خواستار توجه و رسیدگی بیشتر مسئولان پس از 38سال از عمر بابرکت انقلاب شده اند.

 

 

سال های سال است که پایه های پل بره مل جانمایی شده است و با تغییر سه دولت اعتبار و ارزش این پل همانند رود روان رود قلاتی در غرش صدای آب غرق و شد پیکر نمیه جا پایه های پل نیز بر اثر شدت گرما و سرمای این همه سال سست و لرزان در حال تخریب است.

 

 

متاسفانه عدم برنامه ریزی متولیان امر باعث شد در این سال ها تعداد زیادی از ساکنین این روستاها فرار را بر قرار ترجیح داده ودام های خود را فروخته و راهی شهرلنده، بهبهان و سایر شهرهای کشور شده اند و این در حالی است که با احداث یک دستگاه پل و بهسازی و بازسازی جاده این روستاها می توانستند مانع از مهاجرت بی رویه مردم با ارائه چنین خدماتی باشند.

به هرحال ماهی را هر وقت از آب بگیریم تازه است لذا انتظار می رود متولیان امر تا قبل از اینکه همان افراد باقی مانده در روستاها نیز فرار را بر قرار ترجیح دهند فکری به حال جاده های روستایی کنند تا بیش از این شاهد سرگردانی و حیرانی ساکنین این روستاها در شهرهای جنوبی کشور نباشیم.

انتهای پیام

 

 

سیداسماعیل میری
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.