گروه: اخبار استان خبر: 106359 / تاریخ انتشار : 1396/12/13 ساعت : 08:02

شهیدی که نتوانست ترجمه قرآن را تمام کند و به شهادت رسید+تصاویر

شهید کهگیلویه و بویراحمدی که تصمیم می گرد ترجمه قرآن را در حاشیه آن بنویسد اما نتوانست آن را کامل کند و به شهادت رسید.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، شهدای هشت سال دفاع مقدس جانشان را فدای دین و کشورشان گردند که امروز مردان و زنان این کشور با سربلندی و با افتخار بایستند و بگویند جمهوری اسلامی ایران و همواره مدافع حقوق محرومان و مظلومان در سراسر دنیا باشند.

شهید حاج علیرضا طالبی گنجه ای  فرمانده گردان فاطمه الزهرا و مسئول پشتیبانی جنگ یکی از شهدای هشت سال دفاع مقدس است، پدر وی گرگ علی و در تاریخ اول شهریور ماه سال 39 متولد و در روز 22 فروردین ماه سال 66 به شهادت رسید.

شهید طالبی گنجه در سال 61 در سوسنگرد در نبرد با عراقی ها بخشی از سوسنگرد را پس گرفتند و در سنگر عراقی ها قرآنی را پیدا می کند و همیشه همراه خود نگه می دارد و تصمیم می گیرد که ترجمه فارسی آن قرآن را از روی قرآن الهی قمشه ای در حاشیه آن بنویسد.

وی مدتی بعد  شروع به نوشتن ترجمه فارسی قرآن می کند و حدود یک سوم ترجمه را در حاشیه آن می نویسد اما در سال 66 به درجه رفیع شهادت نایل آمد و ترجمه قران نیز تمام نشد و امروز یکی از دوست داران قرآن و اهل بیت تصمیم گرفته است بقیه ترجمه قرآن را در حاشیه آن بنویسد و ثواب آن را به روح شهدا تقدیم می کند.

وصیت نامه شهید علی رضا طالبی گنجه

درخت انقلاب برای ادامه رشد به خون محتاج است، ریختن خون به پای این درخت محتاج عشق ورزیدن به شهادت، و این بسیار سخت و گران است، مگر برای خالصان راه الله و دلباختگان به مکتب حسین(ع) . روز به روز که از انقلاب می گذرد (هر روز که از انقلاب می گذرد) مشکلات بیشتر رخ می نماید و سختی ها و ناملایمات بیشتر چهره می گشاید و تاب و تحمل این مشکلات میسر نیست مگر برای مردان راه و روندگان میان خون. در طی این طریق، عده ای می مانند و درجا می زنند، عده ای ره گم می کنند و به بیراهه می روند، عده ای پیشتر از امامند و خود را امام می دانند و شاید کار به جایی رسد که ره ز رهرو خالی بماند، ظالم را سر بلند کند، ظلم پهلو گیرد و ظلمت سایه افکند.

 

 
 
 
انتهای پیام/

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.