گروه: اخبار استان خبر: 106065 / تاریخ انتشار : 1396/11/28 ساعت : 10:47
مدیر مسئول روزنامه جوان:

پشتوانه اصلی انقلاب اسلامی حمایت و خواست مردم است/مطرح کردن رفراندوم در 22بهمن توهین به ملت بود

مدیر مسئول روزنامه جوان بیان کرد: انقلاب ما برای تشکیل کشور " جمهوری اسلامی ایران " است، یعنی جمهوری "روش ما"، اسلامی "محتوای آن" و ایرانی بودن "هویت ملی ماست"؛ و هرکس با یکی از این اصول را قبول نداشته باشد، انقلاب اسلامی را قبول ندارد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی عبدالله گنجی در دوره شهید دیالمه که به عنوان مدرس سرفصل جریان شناسی سیاسی حضور داشت با تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران بیان کرد: حماسه ای که مردم ایران در 22 بهمن امسال آفریدند شکوهمند و جاودان خواهد بود.

 مدیر مسئول روزنامه جوان تاکید کرد: از زمان شکیل گیری انقلاب اسلامی و تشکیل "جمهوری اسلامی ایران" هر توطئه و نقشه ای که دشمنان این کشور قصد پیاده سازی آن را داشتند، با حضور مردم و از طریق مردم خنثی و نقش بر آب شده است.

گنجی با اشاره به اینکه هرجا ملت پشت دولت و نظام بوده است، توطئه­ ی هیچ بیگانه ای توان برهم زدن آرامش و اقتدار ملت را نداشته است، تصریح کرد: این موضوع مختص به بعد از انقلاب نیست از 200 سال قبل همین بوده است، اگر روسیه توانست ایران را اشغال کند، اگر رضا خان توانست بر مسند حکومت بنشیند، اگر دولت مصدق شکست خورد و اگر رضاخان برکنار و پسرش جای آن را گرفت همه به این دلیل بودند که این حکومت ها پشتوانه مردمی نداشتند اما جمهوری اسلامی ایران و انقلاب اسلامی پشتوانه اصلی آن حمایت و خواستار مردم است.
 
وی گفت: از زمان انقلاب تا به امروز بالغ بر 27 حادثه مهم در کشور رخ داده است که همگی به پشتوانه و حضور این ملت و مردم  و کمک الهی رفع شده است.
 
این فعال سیاسی افزود: به میان آوردن بحث رفراندوم در سالروز پیروزی انقلاب در حضور  میلیونی مردم که در حمایت از این انقلاب به خیابان ها آمده بودند، توهین به ملت و مردم بود.

وی اظهار کرد: من حقوق دان نیستم اما اصل 59 قانون اساسی ربطی به دولت و قوه مجریه ندارد، بلکه به نمایندگان مجلس و قوه مقننه مربوط می شود؛ در این اصل بیان شده است: هرگاه نمایندگان مجلس بر سر یکی از موضوعات مهم ( اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی) اختلاف نظر داشتند، اگر دو سوم از نمایندگان مجلس به رفراندوم رای دهند آنگاه می توان آن موضوع را به همه پرسی عمومی و رای مستقیم مردم ارجاء داد.
 
مدیر مسئول روزنامه جوان تاکید کرد: انقلاب ما برای تشکیل کشور " جمهوری اسلامی ایران " است، یعنی جمهوری "روش ما"،  اسلامی "محتوای آن" و ایرانی بودن "هویت ملی ماست"؛ و هرکس با یکی از این اصول مشکلی داشته باشد و آن را قبول نداشته باشد، انقلاب اسلامی را قبول ندارد.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.