گروه: اخبار استان خبر: 106003 / تاریخ انتشار : 1396/11/24 ساعت : 16:26
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران:

تعهد صنعت نفت به حفظ محیط زیست/استحصال نفت در گچساران به 800 هزار بشکه رسید

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران: این شرکت به عنوان دومین تولید کننده نفت، افزون بر صیانت از منابع نفتی و رعایت اصول و ضوابط ایمنی ، اقدامات مؤثری را نیز به منظور جلوگیری از آلودگی محیط زیست برداشته است .

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از آفتاب جنوب،هوشنگ صیدالی،مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گازگچساران با بیان اینکه ، توسعه صنایع نفت و گاز بدون توجه به تأثیرات آن بر محیط زیست ، موجب بروز بحران های زیست محیطی می شود گفت : این شرکت به عنوان دومین تولید کننده نفت همواره خود را متعهد به حفظ محیط زیست پیرامونی خود  می داند .

وی ادامه داد : شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران با تولید روزانه 630 هزار بشکه نفت و بیش از یک میلیارد فوت مکعب گاز خشک میعانات گازی ، افزون بر صیانت از منابع نفتی و رعایت اصول و ضوابط ایمنی ، اقدامات مؤثری را نیز به منظور جلوگیری از آلودگی محیط زیست برداشته است .

مدیرعامل نفت و گاز گچساران تصریح کرد : با برنامه ریزی که در این شرکت صورت می گیرد موفق شده ایم با بکارگیری دستگاه های فرآورش نفت خام سالانه از سوزاندن هزاران بشکه نفت در گودال های سوخت در محل چاه جلوگیری به عمل بیاوریم .

صیدالی گفت: انجام آزمایشات جریانی در گذشته از طریق جریان دادن چاه به گودال سوخت سرچاهی صورت می گرفت  و این عملیات موجب آلودگی محیط‌ زیست و هدر رفت سرمایه ملی می شد.

وی خاطر نشان کرد : باتوجه به سیاست های کلی شرکت ملی نفت ایران و لزوم توجه و انجام فعالیت براساس توسعه پایدار این شرکت در سالهای اخیر موفق به ساخت و در مدار قرار گرفتن 3 دستگاه تفکیک گر سیار نفت MOS و یک دستگاه فرآورش MOT شده است .

مدیرعامل نفت  وگازگچساران با اشاره به نقش این دستگاه ها اظهار کرد : این مهم منجر به کاهش حجم نفت سوزانده شده ، جلوگیری از آلودگی محیط زیست ، جلوگیری از هدر رفت سرمایه ملی ، افزایش تولید و اعمال دقت بیشتر در اتخاذ تصمیم مقتضی جهت توسعه میادین ، انجام عملیات در راستای بهره برداری به موقع از چاه و طراحی تسهیلات فرآورش مناسب میدان گردیده است .

صیدالی تصریح کرد:کارشناسان این شرکت موفق شدند در سال 96 در مراحل مختلف عملیات سرچاهی حدود 800 هزار بشکه نفت را از چاه های کیلورکریم ، گلخاری ، پازنان و رگ سفید را به وسیله دستگاه های (MOS & MOT) استحصال نمایند .

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.