گروه: اخبار استان خبر: 105996 / تاریخ انتشار : 1396/11/24 ساعت : 12:50
رییس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد:

ضرورتی جهت مراجعه خانواده زائران به دادسرا و دادگاه محل وقوع حادثه نیست/اقدامات قضایی در استان انجام می گیرد

رییس کل دادگستری استان گفت: در جهت تسهیل و ارائه خدمت به موقع به خانواده های داغدار و مصدومان حادثه ،پیگیری جدی معمول و با اخذ نیابت قضایی از رفت و آمد خانواده های آسیب دیده در مسیر طولانی گچساران به طبس جلوگیری گردید.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، در پی تصادف دلخراش زائران گچسارانی حضرت ثامن الحجج در مسیر طبس- فردوس و جان باختن چند نفر از هم استانی ها ،حجت الاسلام و المسلمین مزارعی رییس کل دادگستری استان کهگیلویه وبویراحمد به تشریح اقدامات و پیگیری های دستگاه قضایی استان درباره این حادثه پرداخت.

 رئیس کل دادگستری استان ضمن تسلیت به خانواده های جان باختگان این حادثه اظهار کرد: در پی بروز حادثه مذکور اتوبوس حامل زائران حضرت ثامن الحجج که حامل 42 سرنشین زائر حضرت امام رضا (ع) بودند و عصر روز یکشنبه از شهرستان گچساران به مقصد مشهد مقدس عزیمت داشتند متأسفانه حوالی ساعت 3 بامداد مورخ 23 بهمن ماه 1396 در مسیر فردوس- طبس بر اثر واژگونی اتوبوس مذکور تعداد 9 نفر از زائران جان خود را از دست داده 3 نفر بستری و سایر زوار جراحات سطحی داشتند که به طور سرپایی مداوا شدند.

 به مجرد اطلاع از حادثه مذکور با مدیریت شایسته ریاست محترم دادگستری خیابان جنوبی و دادستان محترم شهرستان طبس اقدامات سریع و عامل هدایت بررسی علت حادثه و بسیج نیروهای استان جهت همکاری و رفع مشکل  زوار آغاز گردید.

وی در ادامه افزود: در این راستا دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد با رایزنی با رئیس کل محترم دادگستری استان خراسان جنوبی در جهت تسهیل و ارائه خدمت به موقع به خانواده های داغدار و مصدومان حادثه ،پیگیری جدی به عمل آمد و با اخذ نیابت قضایی از رفت و آمد خانواده های آسیب دیده در مسیر طولانی گچساران به طبس جلوگیری گردید و ضرورتی جهت مراجعه خانواده زائران به دادسرا و دادگاه محل وقوع حادثه نمی باشد.

حجت الاسلام والمسلمین مزارعی در پایان گفت: مضاف بر اقدامات فوق با همفکری که با رییس کل محترم دادگستری خراسان جنوبی  به عمل امد در اجرای مواد 418 و 419 قانون آیین دادرسی کیفری مقرر گردید با دیوان محترم عالی کشور رایزنی و مکاتباتی صورت گیرد تا ادامه ی رسیدگی تا پایان دادرسی نیز در استان کهگیلویه وبویراحمد انجام شود تا خانواده ها متحمل هزینه نشوند.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.