گروه: اخبار استان خبر: 105990 / تاریخ انتشار : 1396/11/24 ساعت : 11:24
رئیس اداره طب ایرانی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی یاسوج:

برگزاری کارگاه آموزشی طب سنتی ایرانی در یاسوج / خدمات طب سنتی فقط باید توسط پزشکان مجوز دار ارائه شود

رئیس اداره طب ایرانی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: برای اولین بار کارگاهی با 32 ساعت آموزش جامع طب سنتی ایرانی در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در حال برگزاری است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس کیان دهراب پور در گفت و گو با چهارفصل اظهار کرد: 16 ساعت از این کارگاه آموزشی در روزهای پنجشنبه و جمعه، 19 و 20 بهمن برگزار شد و 16 ساعت باقیمانده در روزهای پنجشنبه و جمعه 26 و 27 بهمن امسال برگزار می گردد.

وی بیان کرد: اساتید دعوت شده جهت این کارگاه آموزشی اعضای هیئت علمی در رشته طب سنتی ایرانی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز هستند که طی این چهار روز مبانی طب سنتی ایرانی را به پزشکان عمومی استان، پزشکان متخصص داخلی، داروسازان، پرستاران، ماماها و دیگر رشته های وابسته پزشکی تعلیم خواهند داد.

 رئیس اداره طب سنتی ایرانی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج هدف از برگزاری این کارگاه را بالابردن اطلاعات پزشکان و پیراپزشکان استان جهت مداخله طب سنتی ایرانی را در طب نوین برشمرد که با این اتفاق از مداخلات غیر قانونی و بدون مجوز بعضی از افراد غیر متخصص در حوزه طب سنتی جلوگیری خواهد شد و مردم خدمات طب سنتی را از افراد متخصص و با مجوز وزارت بهداشت دریافت خواهند کرد.

رئیس اداره طب ایرانی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: خدمات طب سنتی فقط باید توسط پزشکان مجوز دار از وزارت بهداشت ارائه گردد و هر گونه ارائه خدمت به شکل دیگر خلاف بوده و پیگیرد قانونی خواهد داشت.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.