گروه: اخبار استان خبر: 105516 / تاریخ انتشار : 1396/11/2 ساعت : 23:17
فرمانده سپاه فتح کهگیلویه وبویراحمد:

تعامل مسئولان با معتمدین در جهت کاهش آسیب های اجتماعی/مراقبت از فرهنگ، سنن و داشته های خود یک وظیفه است

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه وبویراحمد گفت: تعامل مسئولان با معتمدین باید در جهت کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه نهادیه شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل ازخبرلنده، سردار یداله بوعلی در همایش کاهش آسیب های اجتماعی که با حضور معتمدین و بزرگان طوایف مختلف شهرستان لنده در محل حسینه ثارالله ناحیه مقاومت بسیج لنده برگزارشد، ضمن اشاره به نقش فعال معتمدین و بزرگان در رفع مشکلات گفت: سوابق تاریخی، فرهنگ کهن و غنی ما در حوزه زاگرس همراه با ولایت مداری و تدین مردم ما بهترین فرصت برای رفع کاهش آسیب های اجتماعی است.

وی افزود: یکی از مهمترین شاخص های لرهای حوزه زاگرس بحث اتحاد همدلی و همزبانی آنان در همه مسائل است که یک سرمایه برای این مردم است.

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد: نباید پیشینه تاریخی و مذهبی ما را با فرهنگ غرب زده مقایسه کرد چرا که این قیاس، قیاسی غلط است.

وی تاکیدکرد: قوم لر در طول تاریخ در دفاع از دین و ثبات در دین همیشه پیشگام بوده  و خواهند بود و این را در عمل در برهه های مختلف تاریخی به اثبات رساندند.

سرداربوعلی اظهارکرد: همه اقتدار، عزت و عظمت سپاه پاسداران بر پایه حضور و حمایت مردم است و اگر این حمایت مردمی نباشد هیچ کدام از این ادوات و تجهیزات نمی تواند موثر باشد چرا که اساس ما حمایت و پشتوانه مردمی است.

 فرمانده سپاه فتح کهگیلویه وبویراحمد اظهارکرد: اگر امروز نظام جمهوری اسلامی ایران مقتدرانه درمقابل همه دنیا و همه ابرقدرت ها و آنانی که ادعای اسلامی می کنند ولی ترسو هستند با قدرت ایستاده است به خاطر همین حضور و پشتوانه مردمی است.

وی تاکیدکرد: اگر بزرگان طوایف مختلف به باورها و سنت ها و داشته های خود توجه نداشته باشد و کم کم آنان را از ما بگیرند نمی توانیم دفاع کنیم چرا که دیگر ارزش و هویتی نداریم که بتوانیم از آن دفاع کنیم.

سردار بوعلی اظهارکرد: وقتی نسبت به مسائل دینی، اجتماعی، شخصی و سایر مسائل بی توجه شدیم نمی توانیم برای جامعه موثر باشیم پس باید از داشته های خود بیشتر مراقبت کنیم.

وی در ادامه تصریح کرد: حضور موثر بزرگان، مردم و ریش سفیدان در حوزه های مختلف باعث یک وفاق و همدلی خواهد شد.

انتهای پیام

 

سیداسماعیل میری
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.