گروه: اخبار استان خبر: 105337 / تاریخ انتشار : 1396/10/24 ساعت : 11:41

خانه سمن‌ها در استان راه اندازی می‌شود

مدیرکل اموراجتماعی و فرهنگی استانداری کهگیلویه وبویراحمد از راه اندازی خانه سمن‌ها در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  حجت الاسلام سیدعلی فتح میرمحمدی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه، خانه سمن‌ها در سال ۸۲ در استان تأسیس شده بود، اظهار داشت: این خانه بعد از مدتی بنا به دلایلی تعطیل شد.

وی با بیان اینکه، سمن‌ها بازوی اجرایی بین دولت و مردم هستند، گفت: ضرورتی برای تشکیل خانه سازمان‌های مردم نهاد فعال (سمن‌ها) در استان احساس می‌شد.

وی بیان کرد: با کمک تعدادی از سازمان‌های مردم نهاد و یکی از دستگاه‌های اجرایی به زودی خانه سمن‌ها در استان راه اندازی می‌شود.

میرمحمدی، خرد جمعی را از اساسی‌ترین ویژگی‌های سمن‌ها دانست و گفت: اگر سازمان‌های مردم نهاد هم‌اندیشی بیشتری داشته باشند به شناخت بیشتری نسبت به مسائل می‌رسند.

وی، هدف از تشکیل این خانه را توانمندسازی اعضای تشکل‌ها در استان عنوان کرد و افزود: مسئولان سمن‌ها می‌توانند در این مکان نسبت به برگزاری کارگاه‌های آموزشی اقدام کنند.

میرمحمدی با بیان اینکه، خانه تشکل‌ها به محلی برای رجوع سازمان‌های مردم نهاد تبدیل می‌شود، بیان کرد: با راه‌اندازی این خانه اعضای سمن‌ها می‌توانند بر فعالیت سایر سمن‌ها نظارت کرده و پیوندی برای ارتباط با دستگاه‌های اجرایی باشد.

وی خاطرنشان کرد: امور و فعالیت‌های قابل واگذاری دستگاه‌های اجرایی را به سازمان‌های مردم نهاد واگذاری می‌کنیم.

میرمحمدی با بیان اینکه، سمن‌ها با مشکلاتی رو به رو هستند، عنوان کرد: خانوادگی و تک نفره اداره شدن این سازمان‌ها یکی از مشکلات آن‌ها است و علت اصلی آن بیگانه بودن مردم استان با کار گروهی است.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری با اشاره به اینکه، ۷۰ سمن فعال در استان وجود دارد، بیان کرد: این سازمان‌های مردم نهاد در دامنه متنوعی از جمله فرهنگی، سلامت، ورزشی و... فعالیت می‌کنند.

وی گفت: امسال با تشکل‌های فعال در حوزه آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد، طلاق، خودکشی، عفاف و حجاب و حاشیه نشینی قرارداد منعقد می‌کنیم. 

میرمحمدی از انعقاد قرارداد در حوزه سلامت و نشاط اجتماعی با آموزش و پرورش خبر داد و گفت: سازمان دانش آموزی به عنوان یک تشکل غیردولتی نسبت به برگزاری المپیاد ورزشی و جنگ شادی در بین دختران دبیرستانی در سراسر استان اقدام می‌کند.

انتهای پیام/200

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.