گروه: اخبار استان خبر: 105333 / تاریخ انتشار : 1396/10/24 ساعت : 10:50

واکنش های تند به استخدام نور چشمی ها در یکی از دانشگاه های یاسوج

سالهاست که در یکی از دانشگاه های شهر یاسوج حرف و حدیث های زیادی بر سر استخدام های طایفه ای و نورچشمی ها در رسانه ها منتشر می شود و این موضوع به عنوان یکی از چالش برانگیزترین موضوعاتی است که در یک مرکز علمی آموزشی به چشم می خورد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،سالهاست که در یکی از دانشگاه های شهر یاسوج حرف و حدیث های زیادی بر سر استخدام های طایفه ای و نورچشمی ها در رسانه ها منتشر می شود و این موضوع به عنوان یکی از چالش برانگیزترین موضوعاتی است که در یک مرکز علمی آموزشی به چشم می خورد.

هر چند واکنش های زیادی در طول چند سال اخیر به استخدام های فله ای و طایفه ای در این دانشگاه در یاسوج انجام شده است اما جالب ترین بخش این موضوع زمانی آشکار شد که استاندار کهگیلویه و بویراحمد از دست های پشت پرده برخی از مسئولان و اصحاب قدرت در این استخدام ها خبر داد.

این موضوع باعث آشکار شدن این فاجعه در مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد و ابعاد و دست های پشت پرده شد و علاوه بر نارضایتی شدید مردمی انتقاد تند ائمه جمعه استان کهگیلویه و بویراحمد را به همراه داشت.

دست های پشت پرده در استخدام های طایفه ای در یکی از دانشگاه های یاسوج

علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد دی ماه امسال در نشستی که با حضور مدیران دستگاه های اجرایی برگزار شد از رصد و بررسی لیست بعضی از بکارگیری‌ نیروهای بدون ضابطه و فله‌ای در استان خبرداد.

احمدی با اشاره به رصد و بررسی لیست بعضی از بکارگیری نیروهای بی‌ضابطه در استان، تصریح کرد: پشت پرده این بکارگیری نیروها و استخدامی‌ها مربوط به برخی از مسئولان و اصحاب قدرت و در سایه سکوت رسانه ها انجام شده است.

وی با بیان اینکه اینگونه تبعیض ها در سراسر کشور وجود دارد، گفت: یک شبه نمی‌توان تمامی این مشکلات را حل و به مقابله با این بی عدالتی‌ها پرداخت و رسانه‌ها بهترین ابزار برای شفاف سازی در جامعه هستند.

خطیب جمعه کبگیان : اخراج افراد با سابقه ۱۰ سال و بکارگیری نورچشمی ها در یک دانشگاه یاسوج 

حجت الاسلام علی وحدانی‌فر خطیب جمعه کبگیان درباره وضعیت استخدام‌های فامیلی در استان خطاب به استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: جناب آقای استاندار بعد از تودیع معارفه خود قول مقابله با تبعیض‌ها در راندمان استخدام‌های اداری و مبارزه با بی عدالتی را دادند و الان بفرمائید که تکلیف استخدام‌های فامیلی و طایفه ای در استان به کجا رسید؟.

حجت الاسلام وحدانی‌فر تصریح کرد: چرا افراد با سابقه ۱۰ سال کار باید اخراج گردند و افراد بصورت خانوادگی و فامیلی جایگزین یا در فلان جا استخدام گردند مگر مردم در خانه کم جوان تحصیل کرده و بیکار دارند.

وحدانی‌فر در پایان گفت: از شما که در راس مدیریت هستید تقاضا داریم سریعا موارد نتیجه‌گیری را به مردم استان اعلام کنید.

امام جمعه قلعه رئیسی: ناامیدی جوانان استان با پارتی بازی و بکارگیری های فامیلی

حجت‌الاسلام صلواتی امام جمعه قلعه رئیسی نیز گفت: بلایی که امروز باعث ناامیدی جوانان استان شده پارتی بازی و بکارگیری های فامیلی، قومی، طایفه، خطی و سیاسی است و این یک ظلم بزرگ است و استاندار محترم در ابتدای ورودشان به استان قول دادند که برخورد کنند و از آن جلوگیری می کنند انتظار افکار عمومی و خواسته به حق مردم این است که تا به امروز چه برخوردی شده؟ چرا این وعده عملی نشده؟ چطور در بعضی جاها استخدام های فامیلی که کمتر از یکی دوسال استخدام شرکتی شدند تبدیل وضعیت می‌کنید.

وی گفت: اما نیروهای ۸ الی ۱۰ سال قبلی را یا اخراج می کنید یا به همان حال سابق نگه می‌دارید و مدیریت با نگاه سیاسی و خطی در این استان باعث عقب ماندگی می‌شود و یک جنایت در حق مردم است که انتظار است انسان‌هایی شایسته، لایق، متعهد، مختخصص، دلسوز، ولایی و انقلابی در راس امور باشند.

امام جمعه دیشموک: برخی ادارات تمام فامیل های خود را به کار گرفته است

حجت‌الاسلام علی‌اکبر راوند امام جمعه دیشموک به جلسه ائمه جمعه استان با استاندار در یاسوج اشاره کرد و گفت: در این دیدار و جلسه استاندار استان از وجود بکارگیری نیروهای غیرقانونی و فامیلی صحبت به میان آورد و گفت در استان ما برخی ادارات تمام فامیل های خود را به کار گرفته و پیگیری این کار را در دستور کار خود قرار دادند اما  چند ماه از این جلسه گذشته و استاندار هیچگونه برخوردی با افراد متخلف به کار نگرفته است.

امام جمعه لنده: استخدام  از یک طایفه خاص و رسمی شدن نیروها

حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل امام جمعه لنده اظهارکرد: ما خوب خبر داریم که در همین استان محروم کهگیلویه وبویراحمد از یک طایفه خاص چندین نفر در قالب نیروهای شرکتی استخدام و بعد از 2سال رسمی شدند ولی کسانی که 10سال سابقه کار شرکتی در همین اداره را دارند اخراج می شوند.

وی خطاب به استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: استاندار کهگیلویه وبویراحمد باید خوب بداند که در بدو ورود به این استان چه وعده های داده است باید با کسانی که قوانین را زیرپا گذاشتند برخورد شود و این در حالی است که فرزندان مردم بیکار هستند.

خطیب جمعه این هفته لنده در ادامه خاطرنشان کرد:  استان ما زخم خورده مسائل طایفه گرایی و زد وبند های سیاسی است و وظیفه استاندار است به این مسائل رسیدگی کند.

امام جمعه شهر چرام: حادثه تلخ استخدام‌های غیرقانونی،فامیلی و نورچشمی

حجت الاسلام افشار امام جمعه شهر چرام بیان کرد:بعضی حوادث آنچنان تلخ است که وقتی انسان متوجه می‌شود تا روزهای متمادی ناراحت میشود.

وی افزود: یکی از این حوادث تلخ سوء استفاده ی بعضی مسئولین از موقعیت های شغلی خود و استخدام‌های غیرقانونی،فامیلی و نورچشمی است.

امام جمعه چرام ادامه داد: این عمل ناپسند چهره نظام اسلامی را زشت میکند.

خطیب جمعه چرام گفت: اگر این نظام و مملکت متعلق به همه اشخاص است که همینطور هم هست ، همه باید از حقوق مساوی بهره مند شوند.

وی افزود:افرادی وجود دارند که به سن پیری رسیده اند و شغلی کسب نکرده اند اما عده ای نور چشمی  راحت استخدام می‌شوند.

حجت الاسلام افشار ادامه داد: تا چه زمان باید شاهد این تبعیض ها و بی عدالتی ها توسط بعضی مسئولین باشیم چرا در یک خانواده چند بیکار وجود دارد و پدر و مادر نیز از این وضعیت شرمنده هستندو بنده  هم شرمنده ی این والدین می شوم .

امام جمعه چرام با بیان اینکه قوه قضاییه و سازمان های مربوطه تا کی باید فقط نظاره گر باشند و برخوردی صورت نگیرد،اظهار کرد: مدیری که مردم را بااعمال تبعیض آمیز نسبت به نظام اسلامی بدبین می‌کند، باید بیاورید  و درنماز جمعه شلاق زده شود تا درس عبرتی برای سایر افراد باشد.

وی تصریح کرد: آقای استاندار در موقع شروع مسولیتتان حرف های خوبی زدید اما حرف درمانی برای استان ما ومدیران متخلف فایده ندارد مردم نگاه به عملکرد شما میکنند نه سخنهایتان .اگر عادلانه برخورد کردیم و افراد متخلف را از کار اخراج کنیم آنوقت به حقوق شهروندی عملکرد کردیم. مردم از این وضعیت بی عدالتی وتبعیض ها نگرانند .مردم نظام اسلامی را متعلق به خویش می دانند اما از عملکرد بعضی مدیران ناراحتند .امیدوارم سازمان های مربوطه با این پدیده شوم برخورد کنند و مردم را نیز مطلع نمایند.

مطالبه مردمی که نیاز به رسیدگی ویژه دارد

حال باید دید مسئولان استان کهگیلویه و بویراحمد موضوع استخدام های طایفه ای را پیگیری و نتیجه را به مردم اعلام می کنند یا همچون چند سال اخیر این موضوع به حاشیه می رود و مسئولان این دانشگاه افراد بیشتری را به صورت فله ای جذب و بکارگیری خواهند کرد.

انتهای پیام/200

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.