گروه: اخبار استان خبر: 105279 / تاریخ انتشار : 1396/10/21 ساعت : 10:57
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد:

برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب در مرکز استان/ اکران 23 فیلم جشنواره فجر در یاسوج

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تقارن نمایشگاه کتاب با دهه فجر گفت: نمایشگاه بزرگ کتاب و اکران 23 فیلم فجر در بهمن ماه درمرکز استان برگزار می شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، به نقل از ایل بانو، رضا دهبانی پور مدیرکل فرهنگ و ارشاد کهگیلویه و بویراحمد در جلسه هماهنگی نمایشگاه بزرگ کتاب گفت: به دلیل تقارن نمایشگاه کتاب با دهه فجر مقرر شده چند برنامه پرمخاطب را در استان برگزار کنیم که اکران چند فیلم فجر در استان نیز از جمله این برنامه هاست.

وی به اکران 23فیلم فجر در استان اشاره کرد و گفت: تلاش می کنیم فیلم های فجر امسال متفاوت تر از سالهای گذشته برگزار شود که این فیلم ها یا در مرکز استان و یا سایر شهرستانها اکران می شوند و نمایشگاه کتاب دومین برنامه فرهنگی مهم در استان است که در بهمن ماه برگزار می شود و این نمایشگاه امسال با وجود اینکه در کنارش نمایشگاه رسانه دیجیتال نیز برگزار می شود متفاوت تر از سالهای قبل است.

دهبانی پور عنوان کرد: گاهی مشکلاتی در این زمینه وجود دارد از جمله اینکه برخی ناشران حاضر نیستند کتاب خود را تخفیف دهند و برخی نیز حاضر نیستند به این استان کوچک بیایند برنامه های متفاوتی از جمله معرفی اداب و رسوم استان و برنامه ای برای کودکان را در حاشیه این نمایشگاه برگزار خواهیم کرد.

وی به زلزله کرمانشاه اشاره کرد و افزود: با توجه به وضعیت روحی و روانی مردم زلزله زده کرمانشاه وزارت ارشاد در نظر گرفت که 32استان هر کدام برنامه های هنری را در راستای اداب و رسوم مختص هر استان در کرمانشاه اجرا کنند استان ما نیز باید به مدت چند روز چنین برنامه ای را در سرپل ذهاب کرمانشاه اجرا کند.

دهبانی پور تصریح کرد: هنرمندانی را باید به کرمانشاه اعزام کنیم و این اعزام هزینه هایی را برای ارشاد به دنبال دارد که انتظار می رود در این مورد سایر ادارات نیز همکاری کنند و سعی داریم افرادی اعزام شوند که فرهنگ استان را به خوبی بیان کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد:  600  ناشر برای نمایشگاه کتاب در استان ثبت نام کردند که 270 ناشر انتخاب شدند و امیدوارم بتوانیم معرف خوبی برای فرهنگ استان باشیم و مردم نیز استقبال خوبی  از نمایشگاه داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه مصلی مکانی مناسب برای برگزاری نمایشگاه کتاب در یاسوج است گفت: این مکان به دلیل در دسترس بودن مکان مناسبی است چرا که کتاب متفاوت تر از سایر نمایشگاه هاست و یک کالا نیست بهتر است در مکانی ایجاد شود که در دسترس عموم باشد همچنین به دلیل وضعیتی که کتاب های محلی ما دارند نقد کتاب های استان را نیز در دستور کار داریم و بهتر است این نقدها در فضای عمومی برگزار شود.

دهبانی پور عنوان کرد: اعتبارات فرهنگ و ارشاد بسیار کم است و تنها یک هفتم از بودجه کشور به این بخش اختصاص دارد و اعتبار یک سال ارشاد استان 420میلیون تومان بوده است که با این مبلغ کار زیادی نمی توان انجام داد و برای یک نمایشگاه ما بیش از صد میلیون تومان هزینه می کنیم.

وی در خصوص اجرای برنامه های شاد موسیقی  در استان گفت: سلیقه های متفاوتی در استان وجود دارد افراد مذهبی با توجه به اعتقادات  با اجرای برخی موسیقی ها مخالف هستند که نقدشان نیز به جاست و گاهی ما برای اجرای یک موسیقی  مورد هجمه هایی قرار می گیریم.

وی ادامه داد: برای اکران فیلم های فجر پنج هنرمند برجشته کشوری به استان به مدت 5 روز مسافرت می کنند و از میان این پنج نفر سعی می شود که از هنرمندان شاخص سینما و تلویزیون نیز دعوت شود.

انتهای پیام/200
 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.