گروه: اخبار استان خبر: 105268 / تاریخ انتشار : 1396/10/21 ساعت : 10:32

جیره بندی آب در یاسوج ! / قطعی آب در محدوده بلوار قرنی صدای شهروندان را درآورد

قطعی 5 تا 6 ساعته آب در محدود بلوار قرنی یاسوج و شهرک امام حسین (ع) این شهر اعتراض شهروندان به آبفای شهری را به همراه داشته است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،شهروندان یاسوجی در محدوده بلوار قرنی، جنب بازار ماهی فروشان و شهرک امام حسین (ع) این شهر در تماس با این پایگاه خبری اعلام کردند روزانه بین 5 تا 6 ساعت با قطعی آب مواجه می شوند و این روند چند روزی است شدت گرفته است و در سایر نقاط این شهر نیز روند قطعی آب ادامه دارد.

در بلوار عدل و برخی نقاط منطقه تل زالی نیز وضعیت قطعی آب در بسیاری از روزها موجی از نگرانی ها را به دنبال دارد.

باوجود اینکه شهروندان در فصل سرما و زمستان به سر می برند و انتظار دارند شرایط تامین آب همانند فصل گرم و تابستان نباشد اما روند قطعی و جیره بندی آب در شهر یاسوج در این موقع از سال نگران کننده است .

هر چند گفته می شود در شهر یاسوج کمبود آب باعث جیره بندی و قطعی می شود اما شهروندان یاسوجی دلیل این امر را بی برنامگی مسئولان امر و شکستگی انشعاب ها در سطح معابر کوچه ها و خیابان ها و عدم ترمیم آنها از سوی آبفای شهری می دانند.

هدرفت شبانه روی آب براثر شکستی لوله ها و انشعاب ها و جاری شدن آب در سطح کوچه ها و خیابان ها موضوعی است که نگرانی شهروندان را به همراه داشته و مسئولان امر نیز نشان داده اند که این موضوع چندان اهمیتی برای انها ندارد زیرا مشاهده می شود که شکستگی یک انشعاب ماه ها و سالها صدها هزار لیتر آب آشامیدنی سالم را روانه فاضلاب می کند و هیچکس نیز پاسخگو نیست.

به هر حال  نبود بارش باران و قطعی آب در شهر یاسوج در شرایط فعلی هشداری است به مسئولان امر و شهروندان که در تامین آب و همچین مصرف ان باید نهایت استفاده را برد تا در تابستان امسال از جیره بندی و قطعی های مکرر خودداری شود.

شهر یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد بیش از 150 هزار نفر جمعیت دارد و روند حاشیه نشینی در این شهر از سالهای اخیر تاکنون افزایش قابل توجهی داشته که این امر روند تامین آب را با چالش مواجه کرده است.

انتهای پیام/200

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
شوقره
1396/10/22 - 08:26
سلام خسته نباشید. وقتی کسی پیگری نمیکنه تا هزارسال هم داخل فضایی مجازی که هیچ داخل همون ابفا هم مردم شکایتت کنند کسی پیشگیری نمیکنه.
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.