گروه: اخبار استان خبر: 105259 / تاریخ انتشار : 1396/10/20 ساعت : 11:40

قاتل خاموش در کهگیلویه پنج نفر را راهی بیمارستان کرد

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از مسموم شدن 5 نفر با گاز زغال در روستای امامزاده سید محمود کهگیلویه خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ جلال پوران فرد با بیان اینکه این حادثه در بامداد روز چهارشنبه ( 20 دی ماه 96 ) رخ داد، گفت: به علت عدم رعایت اصول ایمنی، 5 نفر از اعضای یک خانواده در روستای امامزاده محمود کهگیلویه دچار گازگرفتگی و مسمومیت با گاز CO شدند.

وی تصریح کرد: با گزارش این خبر به مرکز پیام اورژانس کهگیلویه مبنی بر وجود علائمی همچون سرگیجه، تهوع و استفراغ و ضعف و بیحالی بلافاصله تیم اورژانس قلعه رئیسی به محل مورد نظر اعزام شد.

پوران فرد، روشن کردن زغال به منظور افزایش دمای محیط را عامل مسمومیت این 5 نفر دانست و ادامه داد: با اعزام تیم اورژانس 115 و پس از انجام اقدامات درمانی، همه مسموم شدگان به مرکز درمانی این شهرستان انتقال داده شدند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان اذعان کرد: اولین اقدام اورژانسی در مواجهه با افراد دچار مسمومیت با گاز CO، حفظ کامل خونسردی خود است.

وی خاطر نشان کرد: بازکردن در و پنجره، خارج کردن سریع فرد دچار مسمومیت به هوای آزاد، بازکردن یقه پیراهن و در آوردن لباس های تنگ برای تنفس بهتر بیمار، عدم استفاده از مواد غذایی و خوراکی، تماس با اورژانس115، ارائه آدرس دقیق و تعداد بیماران و نیز انجام توصیه های کارشناسان قبل از رسیدن پرسنل اورژانس 115 به محل حادثه از جمله اقداماتی است که در مواجه با افراد مسموم شده، حائز اهمیت است.

انتهای پیام/200

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.