گروه: اخبار استان خبر: 105249 / تاریخ انتشار : 1396/10/20 ساعت : 07:57
دبیر شورای سلامت شهرستان لنده:

زمین خوردن مصوبات شورای سلامت از سوی شهرداری لنده/مشکلات بهداشتی کشتارگاه و بی اعتنایی شهرداری لنده

دبیر شورای سلامت شهرستان لنده گفت: چندین مصوبه شورای سلامت شهرستان لنده متعلق به شهرداری لنده است که تاکنون هیچ یک از آنان عملیاتی نشده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده، امراله خانی در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان لنده با اشاره به مصوبات اجرایی شده و اجرایی نشده از سوی ادارت این شهرستان در این رابطه گفت: مشکلات زیادی در سطح شهرستان وجود دارد که با قدری همدلی و همزبانی می شود آنان را رفع کرد و هدف این شورا به هیچ وجه مچ گیری نیست بلکه اصلاح امور است.

وی افزود: در جلسات گذشته مصوباتی در خصوص خرید خودروی یخچال دار جهت حمل لاشه و رفع مشکلات بهداشتی کشتارگاه شهرداری لنده داشتیم که متاسفانه در دوسال گذشته هیچ کدام از این مصوبات از سوی شهرداری اجرایی نشده است.

دبیر شورای سلامت شهرستان لنده تصریح کرد: باتوجه به توسعه روستای دم تنگ لازم است از هم اکنون برنامه ریزی بلندمدتی جهت تغییر و جابه جایی کشتارگاه شهرداری صورت پذیرد.

وی تاکیدکرد: بوی تعفن این کشتارگاه باعث اعتراض . گلایه مندی به حق مردم وروستای دم تنگ شده است که شهرداری وظیه دارد که نسبت به رفع آن اقدام نماید.

خانی اظهارکرد: یکی دیگر از مصوبات شورای سلامت شهرستان لنده ساخت 7چمشه سرویس بهداشتی در روستای عروه و همچنین بهسازی و بازسازی چمشه این روستا بود که کمیته امدادامام خمینی(ره) و جهادکشاورزی شهرستان لنده هیچ کدام این دومصوبه را انجام ندادند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان نلده گفت: اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان لنده قرار بود در زمینه نصب یک دستگاه کلوریز در چاه تامین کننده آب شرب روستای قیام اقدام کند که این مصوبه هنوز وقت دارد و انتظار می رود که باتوجه به اهمیت مسئله سلامت آب هرچه سریعتر اقدام شود.

وی در ادامه به بی نظمی و چیدمان شهر اشاره کرد وگفت: نظم و چیدمان شهری به خصوص در کوچه ها و شهرک های لنده متاسفانه چندان زیبنده این شهر نیست به طوری که زمین های خالی، دیوارهای درختی باعث بی نظمی شهری شده است.

خانی اظهارکرد: مشکلات عدیده مجله بنیادشهید آنقدر اسف بار هست که بحث بهداشت عمومی ساکنین این منطقه را به مخاره بیاندازد که لازم است شهرداری نسبت به ساماندهی و جمع آوری زباله های موجود در این دره و نسبت به بهسازی آن هرچه سریعتر اقدام نماید.

دبیر شورای سلامت شهرستان لنده گفت: پراکندگی جمعیت در بخش مرکزی و موگرمون اجازه ساخت درمانگاه مجزا را تا کون براساس نرم کشوری وزارت بهداشت نداده است و این در حالی است که مکاتبات زیادی در این خصوص تا کنون صورت گرفته است.

وی تاکیدکرد: در یک سال گذشته بیش از 22هزارنفراز سوی پزشکان متخصص شهرستان لنده ویزیت شده اند که این حجم سفر را اگر می خواستیم مردم به شهرهای دیگر جهت درمان مراجعه کنند جدای از خطر تصادفات مستلزم هزینه میلیاردی مردم در این خصوص باید شاهد می بودیم ولی این اقدام تنها در جهت رفاه عمومی مردم صورت گرفته است.

انتهای پیام

 

سیداسماعیل میری
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.