گروه: اخبار استان خبر: 104840 / تاریخ انتشار : 1396/10/3 ساعت : 20:00

رسانه های خاموش ایستا در زمان خادمی؛ اما منتقد پویا در زمان احمدی

تفسیر این نکته (بدون قضاوت در خصوص عملکرد دکتر خادمی) که چرا این رسانه ها در برهه ای از زمان خاموش ایستا و در برهه ای دیگر منتقد پویا هستند، نکته ای جالبی است که شاید رگه های برخی تعصبات نابجا را بتوانیم در آنها ببینیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، محمود محمدی - نگاهی گذرا به برخی از رسانه های استان و قیاس فعالیت آنان در زمان خادمی و مقایسه آن با قبل تر ازخادمی این نکته خاموش را بیان می کند که؛ اگرچه برخی رسانه ها تا قبل از خادمی فضای انتقادی روشن و پویایی داشتند اما با روی کار آمدن خادمی این فضا رو به آرامش رفت!

 

تفسیر این نکته (بدون قضاوت در خصوص عملکرد دکتر خادمی) که چرا این رسانه ها در برهه ای از زمان خاموش ایستا و در برهه ای دیگر منتقد پویا هستند، نکته ای جالبی است که شاید رگه های برخی تعصبات نابجا را بتوانیم در آنها ببینیم.

 

حال نکته جالب تر اینکه؛ این رسانه ها که به جز گل و بلبل و گلاب در زمان خادمی نقدی نمی نگاشتند الان چنان تازیانه هایی بر پیکره مدیریتی احمدی، استاندار جدید می زنند که گویی عقده سر گشوده اند و مجال را غنیمت شمرده اند؛ و بار سنگین چندساله خود را بر سر احمدی می کوبند.

 

اگرچه مطابق برخی پیش بینی ها احمدی با صلابت، استاندار جدید زیاد میلی به ارتباط قوی با رسانه ها نشان نمی دهد و سعی دارد در بزنگاه های لازم سری بالا بگیرد؛ اما نگاه منصف و بدون از تعصب این نکته را برایمان آشکار می کند که رسانه اگر در مسمومیت حزب، باند، قوم و قبیله ماند هرگز پیشرفتی نخواهد کرد.

 

اگر در زمان حاضر رسانه بخاطر هم حزبی بودن با احمدی و حتی شاید هم قبیله ای بودن با وی، نتواند به درستی به استیفای حقوق مخاطبان بپردازد در آینده مورد نقد مخاطبان قرار می گیرد و نمی تواند جایگاه مناسبی در این بین پیدا کند.

 

گرچه این موضوع تنها منحصر به چند رسانه خصوصا برخی مکتوبات استانی می شود اما نمی توان از نقش فزاینده برخی رسانه های مستقل و پویا در گذر زمان گذشت، رسانه اگر بخواهد دمکراسی نگر باشد و با نگاه مردم سالاری دینی به امورات تحت نظر مخاطب خود نگاه کند باید بداند که خط و خطوط و حدودی در مسائل منفی نباید برای خود قائل شود.

 

امید زیادی وجود دارد که رسانه ها در کهگیلویه و بویراحمد خصوصا تارنماهای مجازی؛ بتوانند سهم قابل توجهی در مطالبه گری حقوق مردم در جامعه داشته باشند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.