گروه: اخبار استان خبر: 104806 / تاریخ انتشار : 1396/10/2 ساعت : 14:27
واکنش میراث فرهنگی استان به یک خبر

حکایت دنباله دار برگشت اعتبارات در استان/ برگشت اعتبار200 میلیونی تنها پروژه گردشگری لنده تایید شد

در پی انتشار خبر" محروم ماندن تنها پروژه گردشگری لنده از اعتبارات سفرریاست جمهوری/برگشت اعتبار200میلیون تومانی"درسایت خبرلنده، روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه وبراحمد با ارسال جوابیه ای واکنش نشان داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده؛ روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه وبویراحمد در واکنش به خبر" محروم ماندن تنها پروژه گردشگری لنده از اعتبارات سفرریاست جمهوری/برگشت اعتبار200میلیون تومانی/ درسایت خبرلنده در مورخ 29آذرماه 1396کد مطلب: 83702" با ارسال جوابیه ای خواستار انتشار آن شد.

متن این جوابیه به شرح زیر است؛

مسئول محترم سایت خبرلنده

با سلام و احترام

ضمن استقبال و قدردانی از انتقادهای سازنده رسانه ها و احساس مسوولیت خبرنگاران در زمینه توسعه کهگیلویه و بویراحمد جوابیه این اداره کل در خصوص درج خبر " محروم ماندن تنها پروژه گردشگری لنده از اعتبارات سفرریاست جمهوری/برگشت اعتبار200میلیون تومانی/ درسایت خبری ،خبرلنده در مورخ 29 آذرماه 1396کد مطلب: 83702  "  جهت درج در آن سایت خبری طبق قانون مطبوعات و رسانه های دیجیتال به حضور ایفاد می گردد:

 

از آنجا که یک خبرنگار حرفه‌ای در تهیه گزارش به منظور دستیابی به غنای بیشتر و نیز قابل دفاع بودن گزارش خود بایستی اطلاعات و داده‌های آماری دقیق را جمع‌آوری کندلازم بود قبل از انتشار این گزارش نظر کارشناسان اداره میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری در شهرستان مربوط را دریافت می کردید.

برای روشن شدن تنویر افکار عمومی لازم است ذکرکنیم، زمین واگذار شده به میراث فرهنگی  ازابتدا کاربری کشاورزی نداشته و از طرف اهالی روستا اهدانشده است وگزارشاتی ازطرف اهالی مبنی بر مخالفت در ایجاد این پروژه موجود می باشد.

این زمین طبق مدارک موجود درپرونده درتاریخ3/11/89 به متراژ6534 مترمربع طبق روال قانونی وثبت دردفترخانه اسنادرسمی ازطرف جهادکشاورزی به آقای موسی محمدی نیک جهت ایجاد طرح گردشگری با قرارداد ومدت معین و ملزم به انجام تعهدات واگذارگردیده است.

آقای موسی محمدی نیک بامراجعه به اداره کل میراث فرهنگی طی یک وکالتنامه دردفترخانه اسنادرسمی متراژ زمین موردنظر را به اداره کل میراث فرهنگی واگذارمی نماید. میراث فرهنگی براساس همین واگذاری طی دومرحله برای این پروژه جهت ایجادسکو، سرویس بهداشتی و لوله کشی آب شرب اعتباری را لحاظ کندکه فازدوم این پروژه(ایجادسرویس بهداشتی ولوله کشی آب شرب) طبق مناقصه به آقای محمدی نیک واگذار و عملیات اجرایی را شروع وبه پایان می رساند وپروژه تحویل قطعی می گردد، همچنین از محل اعتبارات سفر ریاست جهموری مبلغ 200میلیون تومان برای این پروژه اختصاص داده می شود و پیمانکار از طریق مناقصه عمومی انتخاب می شود.

پیمانکاربرنده مناقصه اعتبارسفرریاست جمهوری درتاریخ25/3/96جهت انجام عملیات اجرایی پروژه به منطقه اعزام و با ممانعت روح اله محمدی نیک فرزندآقای موسی محمدی نیک مواجه می شود، که طی تماس تلفنی پیمانکار، موضوع توسط نیروی انتظامی صورتجلسه می شود وضمن تماس تلفنی مجدد مسئول نمایندگی میراث فرهنگی در شهرستان لنده با آقای موسی محمدی نیک به جهت جلوگیری فرزند وی ازشروع عملیات توسط پیمانکار، یادآورشدند که اولا ازمیراث فرهنگی مطالبات ریالی دارم، ثانیا درزمان واگذاری زمین به میراث فرهنگی تعهدنامه ای را ازآنهادریافت کردم که درآن قرارشد همه اعتبارات این پروژه به خودم واگذارشود که دراین خصوص درجلسه ای که باحضورپیمانکار جدید وآقای محمدی نیک با فرماندارمحترم شهرستان لنده برگزار شد هیچ گونه مدرکی دال براین تعهدنامه ارایه نداده است.

 برای مطالب فوق همه مستندات موجود می باشد، درپایان از ابتدای جلوگیری معارض اجتماعی این پروژه به مدت 4 ماه این اعتباردرسازمان بلاتکلیف مانده و رایزنی های اداره میراث فرهنگی شهرستان و فرماندارمحترم جهت ادامه پروژه بی نتیجه ماند که در این خصوص فرماندار محترم خود گواه هستند که معارضین نگذاشتند این اعتبار در محل مورد نظر جذب شود، نهایت به آقای فرماندار محترم عنوان شد که اگر ممکن است زمین دیگری جایگزین، معرفی نمایند که متاسفانه این پیشنهاد هم انجام نگرفت.

اگرچه اعتبار از شهرستان برگشت ولی در دیگرنقاط گردشگری استان هزینه شده است.

با سپاس

روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری کهگیلویه وبویراحمد

 

خبر"محروم ماندن تنها پروژه گردشگری لنده از اعتبارات سفرریاست جمهوری/برگشت اعتبار200میلیون تومانی"را می توانید در{ اینجا} بخوانید.

انتهای پیام

 

سیداسماعیل میری
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.