گروه: اخبار استان خبر: 104745 / تاریخ انتشار : 1396/9/30 ساعت : 16:31

مصالح ساختمانی غیر استاندارد حکایتی ناتمام در کهگیلویه و بویراحمد/معاون جدید استاندار هم متوجه شد

تولید مصالح ساختمانی غیر استاندارد و استفاده آن در طرح های ساختمانی و عمرانی حکایتی است که همچنان در استان کهگیلویه و بویراحمد پابرجاست.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، امروزه مصالح ساختمانی مرغوب به دلیل استفاده در ساخت پروژه های ساختمانی و عمرانی از اهمیت ویژه برخوردار است و نمی توان ان را کتمان کرد اما چیزی که از سالیان گذشته تاکنون در نشست های مختلف مسئولان کهگیلویه و بویراحمد درباره ان به بحث و مناظر پرداخته اند موضوع چگونگی برخورد با عرضه کنندگان مصالح غیر استاندارد در استان است.

نبود نظارت و رعایت نکردن اصول فنی و استانداردها در ساخت مسکن و پروژه های عمرانی شامل پل سازی و ابنیه سازی منجر به کاهش ایمنی و بازی با جان مردم شده است .

استفاده از انواع مصالح ساختمانی غیر استاندار در کهگیلویه و بویراحمد نگران کننده است

طبق بررسی های انجام شده کیفیت نامرغوب و غیراستاندارد انواع مصالح ساختمانی در کهگیلویه و بویراحمد با توجه به زلزله خیز بودن این استان نگران کننده است

معاون پیشین عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در نشست های شورای فنی استان به طور متعدد به این موضوع اشاره می کرد و می گفت: باید جلوی تولید انواع مصالح ساختمانی غیراستاندارد و نامرغوب در این استان گرفته شود.

پژمان نیک اقبالی معتقد بود برخورد قاطع با تولیدکنندگان و واحدهای تولیدی مصالح ساختمانی نامرغوب و غیراستاندارد در این استان درس عبرت برای دیگران است و تاثیرگذار خواهد بود

 کارشناسان میانگین عمر مفید پروژه های عمرانی در کهگیلویه و بویراحمد را حدود 30 سال می دانند و دو دلیل مهم آن نیز استفاده از مصالح ساختمانی غیراستاندارد و نامرغوب و بکارگیری کارگران ساختمانی بدون مهارت لازم است

 22 واحد تولید شن و ماسه بدون مجوز استاندارد در کهگیلویه و بویراحمد

براساس این گزارش 84 واحد تولید شن و ماسه در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که از این تعداد 43 مورد معادل 51 درصد دارای مجوز استاندارد است و 22 مورد نیز بدون مجوز استاندارد هستند

9 واحد تولید بتن آماده در کهگیلویه و بویراحمد،وجود دارد که از این تعداد چهار مورد در یاسوج دارای مجوز استاندارد است و پنج مورد نیز در شهرهای گچساران و دهدشت بدون مجوز استاندارد هستند

سوالی که در ذهن معاون عمرانی استاندار نقش بست

روز گذشته معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در اولین بازدید خود از پروژه پل سوم ضمن ارزیابی روند پیشرفت این پروژه نکاتی را در ذهن خود ثبت و ضبط کرد.

 بر اساس گفته‌های استاندار و برخی از مسوولان عزیز فیلی به‌عنوان یکی از توانمندترین و با تجربه‌ترین معاون عمرانی‌های کشور است و شاید همین امر باعث شد تا در اولین بازدید خود از پل سوم بشار یاسوج استاندارد و غیر استاندارد بودن مصالحی که در ساخت این پل 15 ساله به کار می رود ذهن وی را به خود مشغول کرد.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این بازید به سیمان و مصالح به کار رفته در پل سوم بشار اشاره کرد و گفت: آیا مصالح ما استاندارد لازم را دارند مصالح باید استاندارد باشند که بقیه نیز تشویق به استفاده از مصالح استاندارد شوند.

این اظهارات عزیز فیلی شاید حکایت از این موضوع یعنی استفاده از مصالح ساختمانی غیر استاندارد در پروژه های عمرانی و ساختمانی است که همچنان به قوت خود باقی است.

باید دید مسئولان استان کهگیلویه و بویراحمد برخورد قاطع با تولید کنندگان مصالح غیر استاندارد را راهکاری برای حل این مشکل دانسته اند همچنان بر این عقیده استوارند و می توانند این موضوع را در دولت دوازدهم برای همیشه به سرانجام برسانند.

 

 
 
 
 
---

انتهای پیام/200

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.