گروه: اخبار استان خبر: 104689 / تاریخ انتشار : 1396/9/28 ساعت : 13:00
انتقاد جالب رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان لنده:

برای بیان آسیب های اجتماعی فریاد می کشیم اما برای مقابله با آن سکوت می کنیم

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان لنده گفت: برای هرکدام از آسیب های اجتماعی خوب بلد هستیم فریاد بزنیم ولی در مواقعی که باید برنامه و راهکار مناسب ارائه دهیم سکوت می کنیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده؛ حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل، امروز و در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان لنده، ضمن اشاره به بحث آسیب های اجتماعی در جامعه گفت: یکی از چالش های مهم در حوزه آسیب های اجتماعی بحث خودکشی در جامعه است که نیازمند آگاهی بیشتر خانواده ها و جامعه است.

وی افزود: یکی از مسائلی که باعث به مخاطره انداختن امنیت جامعه می شود بحث خودکشی و اثرات مخرب آن در جامعه است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان لنده تصریح کرد: همه ما در برابر مباحث جامعه به خصوص آسیب های اجتماعی مسئول هستیم و باید با ارائه راهکارهای مناسب نسبت به پیشگیری از آن تلاش کنیم.

وی تاکیدکرد: علل و عوامل ایجاد خودکشی در جامعه باید از طریق نهادهای مسئول و کارشناسان حوزه روانشناسی به خصوص روانشناسی بالینی مورد ارزیابی و بررسی قرار گیرد.

محمودی اصل اظهارکرد: برای هرکدام از آسیب های اجتماعی خوب بلد هستیم فریاد بزنیم ولی در مواقعی که باید برنامه و راهکار مناسب ارائه دهیم سکوت می کنیم.

امام جمعه شهرستان لنده گفت: از لغزشگاه های زندگی باید بترسیم چرا که خداوند درسوره نبا آیه 25 نیز همواره بر این لغزشگاه ها تاکید و سفارش کرده است.

وی خاطرنشان کرد: رسانه ها در پیشگیری از وقوع جرائم به خصوص آسیب های اجتماعی و خودکشی با فرهنگ سازی و اطلاع رسانی درست می توانند اثرگذار باشند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان لنده گفت: خروجی جلسات شورای فرهنگ و عمومی باید در برگیرنده مشکلات جامعه باشد.

وی اظهارکرد: باید از تمام ظرفت ظرفیت های موجود برای کاهش معضلات و آسیب های اجتماعی به خصوص روحانیون باید استفاده کرد.

محمدی اصل گفت:برگزاری همایشی با موضوع علل خودکشی و شیوه های پیشگیری از آن یکی از مصوبات اصلی شورای فرهنگ عمومی امروز خواهد بود که ادارات بهزیستی و شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده به عنوان برگزار کنندگان این همایش خواهند بود.

انتهای پیام

 

سیداسماعیل میری
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.