گروه: اخبار استان خبر: 104687 / تاریخ انتشار : 1396/10/22 ساعت : 18:23
با حضور اعضای شورای شهر و شهردار یاسوج:

راهبردهای مهندسین بسیجی برای حل معضل زباله های سطح شهر یاسوج+تصاویر

به منظور حل مشکل زباله های شهریاسوج جلسه هماهنگی بین سپاه فتح، استانداری، شهرداری، سپاه فتح، جهادکشاورزی و منابع طبیعی و مهندسین بسیجی در یاسوج برگزارشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، آخرین جلسه هماهنگی جهت برگزاری مجمع سالانه عمومی استان و به تصویب رسیدن جمع آوری زباله های شهری شهر یاسوج توسط سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی سپاه فتح استان برگزار شد. این جلسه که با حضور جانشین محترم سپاه فتح ، معاون محترم هماهنگ کننده سپاه فتح ، مدیر کل اداره منابع طبیعی استان، نماینده استانداری ،معاون شهرداری گچساران ، مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی ومنابع طبیعی سپاه فتح و مسئول دبیرخانه شورای راهبردی بسیج اقشار سپاه فتح استان در سالن جلسات ستاد فرماندهی سپاه فتح استان برگزار شد.

 در ابتدا مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی سپاه فتح استان نحوه اجرایی شدن طرح جمع آوری زباله های شهری شهر یاسوج و تبدیل آنها به کودهای زیستی از جمله کمپوست را تشریح نمودند. ایشان اظهار داشتنند از آنجایی که استان کهگیلویه و بویراحمد به ویژه شهر یاسوج به عنوان پایتخت طبیعت ایران نامگذاری و شناخته شده است و وجود این زباله ها که از آنها به عنوان طلای کثیف تعبیر گردیده است   به هیچ عنوان زیبنده این شهر نیست و از طرفی یکی از معضلات اصلی است که با سلامت و بهداشت انسانها سروکاردارد،به همین خاطر مهندسین بسیجی سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی را برآن داشت که تدبیری واجرای حل این مشکل بیاندیشند.

مدیر کل سازمان جهاد کشاورزی استان ابراز امیدواری و استقبال همه جانبه از اجرایی شدن این طرح را اعلام نمودند.

 گوهرگانی افزود: در صورت اجرایی شدن این طرح مذکور، سازمان جهاد کشاورزی استان تمام کود کمپوست تولیدی را طی قراردادی به صورت 100 % خریداری نموده و در اختیار کشاورزان قراردهند.

وی خاطر نشان کرد: در صورت نیاز این سازمان آماده ارائه تسهیلات در قالب صنایع تبدیلی جهت اجرایی شدن این طرح نیز می باشند.

در ادامه رئیس شورای اسلامی شهر یاسوج گفت: آگهی مناقصه ای در ارتباط با جذب سرمایه گذاری جهت اجرای این طرح در روزنامه ها زده شده است.

بعد از آن شهردار شهر یاسوج ابراز امیدواری کرد وگفت: در صورت نبود سرمایه گذار بخش خصوصی، شهرداری یاسوج حاضراست که با همکاری سپاه فتح استان اقدام به اجرای این طرح نماید.

در پایان این جلسه مقرر شد که در جلسه عمومی مجمع سالانه بسیج تمامی شوراها و شهرداران شهرستان های استان حضور داشته باشند و این طرح در سراسراستان به اجرا درآید.

 

تصاویر مربوط به مجمع سالانه عمومی استان را می توانید در زیر مشاهده نمایید:

 

 

---
 
---
 
 
---
 
---
---
 
---
 
---
 
---
 
انتهای پیام
سیداسماعیل میری
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.