گروه: اخبار استان خبر: 104636 / تاریخ انتشار : 1396/9/26 ساعت : 23:34

برخوردهای خشن در دستگاه قضایی جایی ندارد/ در دستگاه قضایی نباید کسی سرگردان شود

نشست فصلی رؤسای حوزه های قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  حجت الاسلام و المسلمین مزارعی رییس کل دادگستری در آغاز این نشست به ذکرحدیثی  از امام جعفر صادق (ع) پرداخت ودر خصوص  خدمت گزاری به مردم اظهار کرد: مردم از عدلیه جمهوری اسلامی ایران و از نخبگانی که در منصب قضا و در عرف عام و  شریعت، به عنوان جایگاه معصوم معرفی شده توقع دارند و برای رفع حوائج شان به دستگاه قضا مراجعه می نمایند و با توجه به فرمایش امام صادق (ع) وظیفه ماست که ضمن گرامی داشتن این جایگاه در حل مشکلات مردم تلاش کرده و کرامت مردم را حفظ نماییم.

رییس شورای قضایی استان با اشاره به اینکه مقتضای کار قضایی گاهی اوقات برخوردهای خشن است افزود: برخوردهای خشن در دستگاه قضایی جایی ندارد و وقتی پرونده ای در حوزه بازپرسی تشکیل می شود باتوجه به نوع پرونده و مقتضای پرونده ممکن است شکل پلیسی به خود بگیرد شما به عنوان مدیران و نخبگان دستگاه قضایی باید زیردستان را به امر خودسازی و حفظ حریم و حرمت مردم توصیه نمایید.

برخی اوقات در پرونده ای با توجه به اقتضائات آن باید نرم برخورد شود لذا توجه به اظهارات مراجعان نیز وظیفه همه کارکنان دستگاه قضایی است. جایگاهی که خداوند برای مدیران و قضات قرار داده رعایت حرمت مردم است، در دستگاه قضایی نباید کسی سرگردان شود.

مقام ارشد قضایی استان در ادامه با اذعان به اینکه دستگاه قضایی در بین سایر دستگاههای حکومتی مانند حوزه علمیه، ادارات و سازمان ها است افزود: پرونده های مردم اسناد محرمانه ای است که در دستگاه قضایی جهت احقاق حق تشکیل می شود و لازم است با خوش رویی در اجابت درخواست مردم اقدام نماییم.

قاضی القضات استان در ادامه با اشاره به حادثه تلخ قتل طلافروشان گچسارانی و دستگیری متهمان گفت: دستگاه قضایی پیشتازترین و جلودارترین دستگاه در ایجاد امنیت و نیروهای نظامی، انتظامی، امنیتی و سربازان گمنان امام زمان نیز در ایجاد امنیت همراه و همکار دستگاه قضایی هستند و امروزه با تعاملی که در بین دستگاه قضایی و نهادها و سازمانهای نظامی و امنیتی است، معضل امنیتی نداریم.

وی افزود: کسانی که امنیت مردم و آرامش جامعه را مخدوش می نمایند نمی توانند از چنگال عدالت فرار نمایند. پرونده ی سارقان طلافروشی گچساران در کوتاهترین زمان ممکن رسیدگی، رأی آن صادر و حکم را در ملاء عام و در محل وقوع حادثه اجرا می نماییم.

حجت الاسلام و المسلمین مزارعی در خصوص پرونده های مانده از سال های قبل اظهار کرد: همکاران محترم قضایی و اداری تا پایان سال جاری نسبت به مختومه نمودن پرونده های مانده از سال 95 اقدام نمایند.

وی در ادامه گفت: کیفیت و کمیت عملکرد همکاران قضایی و اداری که قصد انتقال به خارج از استان را دارند قبل از جابجایی، توسط تیم بازرسی متشکل از نظارت و  ارزشیابی قضات و حفاظت و اطلاعات بررسی و گزارش می شود.

در این نشست آقایان دکتر محمود حکیم و مهندس بهزاد صادقی به ترتیب به عنوان معاونان منابع انسانی و آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان معرفی شدند.

در پایان این نشست به 80 نفر از کارکنان قضایی و اداری که در بازرسی فصلی در زمینه استفاده از سیستم CMS و سامانه ثنا بیشترین امتیاز را کسب نموده بودند، با اهداء لوح تقدیر، تجلیل شد.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.