گروه: اخبار استان خبر: 104606 / تاریخ انتشار : 1396/9/26 ساعت : 08:30

گلایه مندی دامداران لنده ای از رها سازی گرگ ها توسط محیط زیست در منطقه/وقتی در یک چشم بهم زدن 11 گوسفند دریده می شود+ تصاویر

جمعی از دامداران بخش موگرمون شهرستان لنده با ادعای رها سازی چندین قلاده گرگ توسط حفاظت محیط زیست از دریده شدن بیش از 11راس گوسفند در یک هفته گذشته خبردادند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده؛ در سفر یک روزه اعضای شورای اداری شهرستان لنده در استان کهگیلویه وبویراحمد به روستاهای محروم بخش موگرمون جمعی از دامداران روستاهای مله آبگاوان، قاشکمری و روستاهای اقماری این بخش با ادعای رها سازی چندین قلاده گرگ در منطقه کوه سیاه شهرستان لنده توسط حفاظت محیط زیست از این مسئله به شدت ابراز نگرانی کردند.

 

 

بنا به گفته این دامداران در هفته گذشته بیش از 11راس از گوسفندان روستاها توسط این گرگ ها دریده و تلف شده اند.

 

 

یکی از ساکنین روستای مله آبگاوان در همین رابطه در گفت وگو با خبرلنده گفت: بیش از 70سال است که چوپانم و خوب و بد حیات وحش را به خوبی می شناسم ولی هرگز همانند این گرگ ها را در منطقه در طول این 70یال چوپانی ندیده ایم.

 

وی اظهارکرد: این 11گوسفند متعلق به انسان های است که تنها دارائی شان همین گوسفندان است و برای نگهداری از آنان است که این همه مشقت و سختی را تحمل می کنیم.

 

 

در ادامه نیز برخی دیگر از دامداران در تائید صحت صحبت های این دامدار لب به اعتراض و گلایه باز کرده و خواستار رسیدگی فوری به این موضوع شده اند.

 

 

 

دارا کریمی نژاد فرماندار شهرستان لنده در این دیدار، ضمن اظهار بی اطلاعی از این موضوع، رسیدگی فوری به بحث رها سازی گرگ ها توسط محیط زیست در منطقه را به مردم وعده داده است.

 

به هرحال لازم است که، ضمن حفظ محیط زیست، حمایت از دامدارانی که تنها سرمایشان همین چهار گوسفند است نیز به عمل آید و اگر هم متحمل خساراتی شده اند می بایست اداره حفاظت محیط زیست نسبت به پرداخت غرامت ناشی از حمله وحوش هرچه سریعتر اقدام کند.

 

انتهای پیام

 

سیداسماعیل میری
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.