گروه: اخبار استان خبر: 104464 / تاریخ انتشار : 1396/9/21 ساعت : 12:38

حامیان نظری یادشان رفته است که شعارشان" زنده باد مخالف من" است/نقادان پناهی از یک جریان خاص و از وابستگان آقای زارعی هستند/آقای پناهی نیز باید در جواب منتقدان پاسخ درست و نه سیاسی دهد

مسئول سیاسی پیشین بسیج دانشگاه تهران گفت: فرماندار کهگیلویه و گچساران نیز اصلاح طلب هستند اما باید پرسید چرا مخالفین به آنها نمی تازند و درباره فرماندار بویراحمد که این چنین مورد تاخت و تاز مخالفین قرار می گیردحتما مساله ای وجود دارد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، مجتبی ثابتی در گفت و گو با صبح زاگرس به حاشیه های بوجود آمده پیرامون نامه حجت الاسلام صفدر پناهی رئیس نمایندگی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان کهگیلویه و بویراحمد به استاندار استان پرداخت و اظهار کرد: در این زمین چند مسئله به جا به نظر می رسد و نمی توان مطلق گویی کرد که آقای پناهی درست می گویند یا اشتباه می کنند و یا آقای نظری محل خدشه است یا نیست.

وی افزود:در این باره همه این موضوعات مکانیزم اخلاقی دارد و باید با رعایت موازین شرعی و عقلانی به مباحثه پرداخت و حسن ظن خود را ثابت کرد.

مسئول سیاسی پیشین بسیج دانشگاه تهران گفت: براساس یک قاعده همه باید تابع دلیل، برهان و منطق باشند و اینکه آقای پناهی نقدی کرده اند و بلافاصله افرادی به شخصیت او خدشه واردمی کنند فارغ از عقلانیت انقلابی، قانونی و حقوقی است.

ثابتی عنوان کرد:از نظر بنده اینکه پاسخ برخی یک انتقاد را با سوال کردن از نقاد پاسخ می دهند مغالطه است و آقای پناهی به عنوان یک شخصیت حقیقی و نه حقوقی سوالی را مطرح کردند و اینکه اینگونه به وی تاخته شود از حجت سوال های ایشان نمی کاهد.

وی افزود:برخی به جای اینکه شخصیت آقای پناهی را چه از حیث حقیقی یا حقوقی تخطئه کنند باید در یک فضای آرام، منطقی، اخلاقی و انقلابی به گفت و گو و حل چالش بپردازند.

مسئول سیاسی پیشین بسیج دانشگاه تهران با اشاره به اینکه دوگانه سازی، طیف سازی، تیم سازی و سیاسی کردن در این سطح در استان هیچ گرهی را باز نمی کند، اظهار کرد: اگر دوستان نقدی به آقای پناهی دارند یا به ایشان گفته اند یا نگفته اند.

وی ادامه داد: اگر آقای پناهی این نقدها را دریافت کرده است باید تمام حرف های آنها را بشنوند و چنانچه حرف های آنها منطقی و قانونی است تبعیت و حمایت کنند و اگر حرف های انها اشتباه است آقای پناهی باید توجیه و تبیین کند و دوستان منتقد می پذیرند. 

مسئول سیاسی پیشین بسیج دانشگاه تهران با بیان اینکه فضا باید عقلانی و سالم باشد تا بتوان حرف خود را به سمع و نظر و مرحله عمل رساند، گفت: عده ای این مسئله را کاملا سیاسی کردند و بدترین جنایت در حق استان محروم و مظلوم کهگیلویه و بویراحمد این است که در طول 4 دهه انقلاب اسلامی مغضوب و معلول سیاسی کاری شده است.

وی ادامه داد: متاسفانه برخی مسائل مدیریتی را فدای مسائل سیاسی کرده اند و درباره نامه انتقادی آقای پناهی این موضوع شکل گرفته است.

ثابتی با اشاره به اینکه برخی یک کارکرد اجرایی - مدیریتی را با ساحت بازی های سیاسی خرج کرده اند و تاریخ در استان ما نشان داده که همیشه بازی های سیاسی مقدم بر کارکردهای اجرایی شده و نتیجه آن افزایش بیکاری، خودکشی، طلاق و آسیب های اجتماعی است.

وی ادامه داد: این خیانت به استان کهگیلویه و بویراحمد است که از سوی عده ای انجام می شود و مردم باید متوجه باشند و نخبگان به طریق اولی باید فریاد بزنند.

مسئول سیاسی پیشین بسیج دانشگاه تهران با بیان اینکه منتقدان آقای پناهی باید نقد کارکردی داشته باشند، گفت: آقای پناهی نیز باید در جواب منتقدان پاسخ درست و نه سیاسی بدهند.

ثابتی عنوان کرد: ایراد جدی جریانی که امروزه علیه آقای پناهی به تاخت و تاز می پردازند سیاسی بازی و نه سیاسی کاری است.

وی اظهار کرد: منتقدان آقای پناهی در مطالب خود عنوان کرده اند که وی تا دیروز دم از دموکراسی می زدند و امروز فریاد دموکراسی سر می دهد که باید در پاسخ به انها گفت: اگر شما قایل به دموکراسی هستید یکی از 7 ویژگی مهم دموکراسی چند گانگی سیاسی و شنیدن حرف مخالف است و گویا یادشان رفته است که شعارشان" زنده باد مخالف من" بود.

ثابتی خطاب به منتقدان پناهی افزود: اگر قایل به دموکراسی هستید باید حرف مخالف خود را بشنوید و احترام بگذارید و اگر درست است صحه بگذارید و تمکین بکنید.

وی ابراز داشت: اگر سخنان آقای پناهی نادرست است چرا وی را تخطئه می کنید و این یک پارادوکس گفتمانی جدی است که برخی اصلاح طلبان در مواجهه با آقای پناهی با آن روبه رو شده اند.

ثابتی گفت: گفتمان و شعار یک مسئله است اما عملکرد این افراد دقیقا و 180 درجه مخالف گفتمان اجرایی آنهاست و این یعنی فحشای گفتمان .

مسئول سیاسی بسیج دانشگاه تهران ابراز داشت: این عده در نقدهایی که به آقای پناهی کرده اند ادعا می کنند که چرا گرایش سیاسی دارند و پیشنهاد می کنم که آقای پناهی آنها را دعوت و سوالاتشان پاسخ دهند.

وی افزود: عده ای که آقای پناهی را نقد می کنند به نظر می رسد از یک جریان خاص و از وابستگان آقای نماینده هستند.

ثابتی ابراز داشت: چرا این سوال برای این افراد پیش نمی آید که نماینده بویراحمد و دنا کار سیاسی می کند و برای فلان کاندیدا ستاد راه اندازی کرد.

وی ادامه داد: اگر این کار نادرست بوده و اصالت ندارد ابتدا به ساکن باید این افراد باید آقای زارعی را نقد بکنند و دست از مریدی بردارند و اگر کار درستی است طبیعتا نباید نقد کنند.

ثابتی افزود: این هم یکی از گزاره هایی است که دوستان دچار نقض گفتمانی شده اند.

مسئول سیاسی پیشین بسیج دانشگاه تهران عنوان کرد: نمی توان گفت آقای زارعی حق داشته و نماینده شهری است که گرایش های مختلف اصلاح طلب، اصولگرا و اعتدالگرا و غیره دارد و کار خوبی کرد که برای فلان کاندیدا ستاد زد، اما سخنرانی و یا راه اندازی ستاد توسط رئیس نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه برای فلان کاندیدا نادرست است. 

وی بیان کرد: در این زمینه مسئله ای که الان بیش از اینکه چه کسی درست می گوید و چه کسی اشتباه می گوید تله گفتمانی است و این عده در دام گفتمان افتادند و مرتکب خلا منقطی و اصولی شدند.

ثابتی افزود: متاسفانه عده ای که امروز باید پاسخ بدهند که چرا این اتفاقات در طی این مدت 5 شش سالی که دولت ، مجلس و نماینده از خودشان است رخ داده و چرا نماینده آنها با رای شکننده و حداقلی وارد مجلس شد و بعد دیگران را اقلیت می دانند.

مسئول سیاسی پیشین بسیج دانشگاه تهران عنوان کرد: تجمیع مخالفین آقای زارعی بیانگر این موضوع است که مخالفین از موافقین وی بیشتر است اما این عده باز هم جامعه را به اقلیت و اکثریت تقسیم می کنند.

ثابتی گفت: یک اصل ساده ریاضی می توان اثبات کرد که خود این افراد اقلیت مطلق هستند زیرا  نماینده بویراحمد و دنا کمتر از 30 درصد آرای جامعه را بدست آورد و این مسئله بسیار نادرست است که یک گروه اقلیت خودش را اکثریت جای دهد. 

مسئول سیاسی پیشین بسیج دانشگاه تهران افزود: این موضوع نادرست است که با توجه به قلم و ابزارهایی که مبتنی بر لیبرال است عده ای مخالفین خود را به بهانه منتقد بودن و کم بودن منکوب کنند.

ثابتی به فردی که در نامه آقای پناهی درباره انتصابش به عنوان معاون سیاسی امنیتی سخن به میان رفته اشاره کرد و گفت: واقعیت این است که تا کنون سابقه نداشتهکه یک فرماندار اینقدر معارض و مخالف داشته باشد و همه افکار سیاسی در شهرستان بویراحمد به شدت به ایشان بتازند.

وی بیان کرد: فرماندار کهگیلویه و گچساران نیز اصلاح طلب هستند اما باید پرسید چرا مخالفین به آنها نمی تازند و درباره فرماندار بویراحمد که این چنین مورد تاخت و تاز مخالفین قرار می گیردحتما مساله ای وجود دارد.

مسئول سیاسی پیشین بسیج دانشگاه تهران افزود: اگر مخالفین فرماندار بویراحمد شائبه و غرض سیاسی داشتند این مخالفین در گچساران هم هستند و اینکه این حجم از مخالفت ها و نقدها پیرامون یک نفر صورت می گیرد که اتفاقا برخی از انها اصلاح طلب هستند خبر از نشانه ای می دهد که چه بسا مخالفان حرف درستی بزنند.

ثابتی گفت: فردی که می خواهد سکاندار معاون سیاسی امنیتی استان کهگیلویه و بویراحمد شود باید مقبول طیف گستره ای از استان را داشته باشد و قبیله ای، طایفه ای و جغرافیایی فکر نکند. 

این فعال فرهنگی ابراز داشت: کسی که تمام عمر سیاسی خود را مدیون یک کاندیدا است نمی تواند نماینده سیاسی یک استان و حلال مشکلات باشد.

ثابتی افزود: معاون سیاسی و امنیتی یعنی کسی که امن و امین باشد و اگر مردم احساس نکنند که فردی امین آنهاست به محض مطرح شدن اسم او این همه چالش بوجود بیاید پس معلوم نیست در زمان مسئولیت وی چه چالش هایی بوجود بیاید.

وی عنوان کرد: گزینه پیشنهادی برای معاونت سیاسی و امنیتی استاندار باید جامع الا طراف باشد و چنانچه خودش محل مساله است آیا می تواند مسائل و مشکلات را حل کند.

مسئول سیاسی پیشین بسیج دانشگاه تهران افزود: این فرد شرایط احراز اولیه مسئولیت را ندارد و در مرحله کارکرد به بحران بر می خورد.

 ثابتی با بیان اینکه مخالفان آقای پناهی آدم های درستکار، انقلابی و دلسوزی هستند پیشنهاد کرد نقدهای خود را در فضایی سالم، بی کینه، برادرانه مطرح کرده و آقای پناهی نیز استقبال کنندو اگر منتقدین می خواهند پاسخی بدهند با کینه مسائل را رسانه ای نکنند و پاسخ مسائل کارکردی و اجرایی را با بغض های سیاسی ارایه ندهند. 

وی ابراز داشت: جدی ترین موضوعی که به منتقدین وارد بوده، این است که موضوع را کاملا سیاسی کرده اند و این اصلا کار درستی نیست و نتیجه آن تقسیم شدن استان به دوطبقه است.

ثابتی افزود: در شرایط فعلی و با این اوضاع و احوال در استان دو طیف مخالف بوجود آمده و این امر به هیچ وجه موجب توسعه استان و کارامدی استاندار نخواهد شد.

مسئول سیاسی پیشین بسیج دانشگاه تهران در پایان خاطر نشان کرد: اکنون می توان دودستگی و دو قطبی افکار عمومی در شهرستان بویراحمد را مشاهده کرد و اگر جلوی آن گرفته نشود به باقی مناطق استان سرایت خواهد کرد.

انتهای پیام/200

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
انتخابات مجلس
1396/9/22 - 08:41
بنازم ثابتی را که حرف دل بیش از هشتاد درصد مردم را به رشته تحریر درآورد. بنازم به قلمت که شیوا ، زیبا و رسا بیان نمودی. یک مسئول می بایست حداقل 30 درصد مقبولیت مردمی داشته باشد که فرد مورد نظر ندارد.
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.