گروه: اخبار استان خبر: 104285 / تاریخ انتشار : 1396/9/14 ساعت : 23:10

همایش گرامیداشت هفته جهانی ایدز در یاسوج به روایت تصاویر

همایش روز جهانی ایدز به همت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج و مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد و با حضور جمعی از مسئولین استانی و انجمن علمی دانشکده پرستاری و مامایی برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مدیر کل امور اجتماعی استانداری و رئیس برنامه استراتژیک ایدز در استان در این همایش گفت: در کشور ما نیز به مانند دیگر کشورهان جهان مقطع زمانی خاصی به عنوان روز جهانی ایدز در تقویم رسمی کشور گنجانده شده است.

حجت الاسلام علی فتح میر محمدی، با قدردانی از کسانی که در کنترل و شناسایی این بیماری تلاش می کنند، بر ضرورت همکاری بین بخشی تاکید نمود.

فرماندار بویراحمد نیز در این همایش گفت: امروزه باید زیر ساختی فراهم شود تا مراجعه بیماران مبتلا به این نوع بیماری به مراکز ارائه خدمات نهادینه شود.

محمد کاظم نظری افزود: دولت در این راستا، برای پیشگیری، کنترل و مبارزه با بیماریهای پر خطر از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد و اعتبارات لازم در این زمینه و همکاری مناسب در دستور کار قرار گرفته است.

مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریهای مرکز بهداشت استان نیز اظهار داشت: مهمترین راه انتقال بیماری ایدز در کشور از راه روابط جنسی غیر استریل و اعتیاد است.

ظفر پریسای همچنین در خصوص اهداف برنامه جهانی کنترل ایدز تا سال 2020 تصریح کرد: باید 90 درصد مبتلایان شناخته شده تحت درمان با ثبات قرار گرفته و بیش از 90 درصد افراد تحت پوشش تا سال ذکر شده تعداد ویروس موجود در خون آنها کمتر از 200 باقی مانده علمی باشد.

  

 

 

انتهای پیام/200

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.