گروه: اخبار استان خبر: 104036 / تاریخ انتشار : 1396/9/4 ساعت : 15:27

راه اندازی شعب رسیدگی به پرونده های با موضوع اقتصاد مقاومتی در استان

به منظور رسیدگی به پرونده های موضوع اقتصاد مقاومتی، شعب ویژه ای در دادسرا و محاکم عمومی و انقلاب در سطح استان و شهرستانهای تابعه اختصاص یافت

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،اولین نشست ستاد استانی اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در دادگستری استان برگزار شد و در ابتدای این نشست  رییس کل دادگستری استان به فلسفه تشکیل ستاد اجرایی سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی اشاره  کرد و گفت: تقویت فعالیت مجموعه های اقتصادی از اهداف تشکیل این ستاد در قوه قضائیه است.

وی بیان کرد: اقتصاد مقاومتی یعنی ایستادگی در مقابل نظام زور، فشار و کسانی که در تمام زمینه ها مقاوم بودن را به عنوان یک اصل کلی در تقویت مجموعه های اقتصادی پذیرفته اند.

حجت الاسلام والمسلمین مزارعی رییس کل دادگستری استان در ادامه اظهار داشت: بر مبنای ماده 18 دستورالعمل پیگیری سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، ریاست قوه قضائیه در صدد برآمدند که رسالت دستگاه قضایی و إعمال سیاست های اساسی را در این حوزه، عملی نمایند.

وی با اذعان به اینکه احیای حقوق عامه بخشی از اهداف اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در قوه قضائیه است اظهار کرد: در این زمینه لازم است اشتغال، تولید، صنعت و خروج از اقتصاد تک محصولی رونق داده شود چرا که در دنیای زر و زور، جمهوری اسلامی ایران را به جهت اینکه یک کشور اعتقادی مستقل است و روی پای خودش ایستاده می خواهند از پا درآورند.

وی به مسئله نابودی داعش اشاره کرد و افزود: رییس جمهور سوریه پیروزی میدانی کشورش را مدیون جمهوری اسلامی ایران می داند.

رییس شورای قضایی استان در خصوص سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی در قوه قضائیه اظهار کرد: در پی منویات و دیدگاههای مقام معظم رهبری نسبت به همه امور، شعارهایی که انتخاب می نمایند فلسفه دار هستند گفت: در همین رابطه دستگاه قضایی به جهت سازمانی دارای تکالیفی جهت ارتقاء اقتصاد مقاومتی درون و برون سازمانی است.

مزارعی ادامه داد: بنابراین شایسته است اداره کل بازرسی، دادستان مرکز استان و معاونت برنامه ریزی دادگستری، برنامه هایی را برای اقتصاد و کسب کار سالم تدوین نمایند و لازم است نسبت به کوتاه نمودن فرآیند دادرسی در حوزه اقتصاد و کسب و کار اقدام شود.

وی به حمایت از تولید ملی و فرهنگ سازی نیز اشاره کرد و افزود: سوق دادن مردم به استفاده از کالای تولید داخل وظیفه رسانه ملی است کسانی که دستی در کار و تولید دارند و کالایی عرضه می نمایند شایسته است در مردم نیز رغبت استفاده از کالای داخلی را ایجاد نمایند. اگر بهترین کالا ها را تولید نمایند مردم انگیزه استفاده از کالای خارجی را ندارند. بالا بودن کیفیت تولیدات و فرهنگ سازی از ارکان اصلی تولید داخلی است.

مزارعی به مدیریت منابع ارزی اشاره کرد و گفت: کسانی که در حوزه ی ارزی فعالیتی دارند برنامه ریزی نمایند که منابع ارزی در جای صحیح هزینه شود.

در این نشست 3 کارگروه به منظور اجرایی نمودن سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در جهت؛ رفع موانع تولید و اشتغال و شناسایی واحدهای مشکل دار، بررسی مشکلات و معوقات بانکی در مسیر تولید و اشتغال و کاهش جمعیت کیفری اشتغال و حرفه آموزی تشکیل شد.

به منظور رسیدگی به پرونده های موضوع اقتصاد مقاومتی، شعب ویژه ای در دادسرا و محاکم عمومی و انقلاب در سطح استان و شهرستانهای تابعه اختصاص یافت.

انتهای پیام/200

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.