گروه: اخبار استان خبر: 103601 / تاریخ انتشار : 1396/8/20 ساعت : 10:18
آخرین نفس های ماندن یا رفتن از روستاها:

12 سال انتظار برای 3 کیلومتر آسفالت در روستای کتج/کمبود اعتبارات سدی بر سرراه توسعه روستاها

شاید باورش سخت باشد که یک روستا به فاصله تنها 3کیلومتر از جاده اصلی بیش از 12سال است چشم انتظار آسفالتی باشد که سه مرحله زیر سازی آن به طور کامل تخریب شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، شاید باورش سخت باشد ولی بیش از 12سال است که 3کیلومتر از جاده ارتباطی روستای کتج از توابع بخش مرکزی شهرستان لنده بیش از 3بار زیرسازی و بهسازی شده است ولی هرگز رنگ آسفالت را به چشم خود ندیده است و هر سه بار نیز به علت تاخیر در اجرای عملیات آسفالت به طور100درصد از بین رفته است.

کمبود اعتبارات یکی از مهمترین دلایلی است که مسئولان همواره آن را مطرح می کنند که هرچند منطقی است ولی برای 3کیلومتر آسفالتی که سه بار زیر سازی شده باشد یعنی هدر دادن پول بیت المال در سه مرحله که هیچ توجهی نمی تواند داشته باشد.

هرچند بسیاری از روستاهای شهرستان لنده فاقد هر گونه آسفالت مسیرهای ارتباطی مناسب هستند و برخی از این مسیرها بیش از 40 سال است که رنگ آسفالت را به خود ندیده اند.

با این وجود مسئولین، تنها بر این می بالند که تنها بخشی از راه های روستایی را آسفالت کرده اند و بارها آن را با افتخار در نشست ها و جلسات متعدد عنوان می کنند اما در این باره نظر مردم چیز دیگریست.

یکی از اهالی روستای کتج در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، گفت: فاصله روستای کتج تا جاده آسفالته قیام به لنده تنها 3کیلومتر است که در 12 سال گذشته بیش از 3بار نیز عملیات زیرسازی آن صورت گرفته ولی برای قیر ریزی و آسفالت آن همیشه با وعده های توخالی مسئولان مواجه بودیم و این درحالی است که پیگیری های فراوانی برای این کار صورت گرفت ولی تا امروز منتج به نتیجه نشده است.

وی افزود: روستای کتج محور ارتباطی روستاهای دول آبزا، گرک، دم تنگ چاهن، پاتاوه و چند روستای دیگر که به واسطه عدم امکانات و زیر ساخت های اساسی خالی از سکنه شدند.

این شهروند روستایی تصریح کرد:این روستا دارای طبیعتی زیبا و سرسبز می باشد همه ساله گردشگران و مسافران زیادی را به خود جذب می کند.

عادل مرادی، بخشدار مرکزی لنده در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، ضمن اشاره به مشکلات جاده ای در روستاهای این بخش گفت: در سنوات گذشته تلاش های خوبی از سوی مسئولان وقت برای زیرسازی و بهسازی جاده روستای کتج و دوک صورت گرفته است که ابنه های فنی در مسیر نیز احداث شد.

وی افزود: به دلیل کمبود اعتبارات  و سهل انگاری برخی از پیانکاران وقت و عدم استاندار سازی آیتم های مورد نظر بخشی از عملیات های زیر سازی مورد تائید قرار نگرفت و متاسفانه کمبود اعتبارات در این حوزه نیز باعث شد که 3بار عملیات زیر سازی به فاصله چندین ساله صورت و باز رها شود.

بخشدار مرکزی لنده تصریح کرد: با تصمیمات اساسی در کمیته برنامه ریزی شهرستان لنده و در فصل دوم توزیع اعتبارات عملیات زیرسازی و مناسب سازی و آسفالت برخی از روستاهای بخش مرکزی قطعاً در دستور کار خواهد بود.

گفتنی است بیش از 50سال است که جاده این روستا و سایر روستای در مسیر آن خاکی هستند که در 12 سال گذشته 3بار عملیات زیر سازی صورت گرفت ولی هرگز رنگ آسفالت را به خود ندیده است.

انتهای پیام/200

 

سیداسماعیل میری
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.