گروه: اخبار استان خبر: 103198 / تاریخ انتشار : 1396/8/3 ساعت : 14:01
شهردار مادوان :

جمع آوری زباله های ورودی شهر یاسوج برعهده شهرداری یاسوج و مادوان نیست/ دهیار روستای مزدک مسئول است

شهردار مادوان با تأکید بر اینکه طبق قانون پنج برابر محدوده حریم هر شهر به آن شهرداری تعلق دارد، بیان کرد:بر اساس معیاریهای قانونی این محدوده زیر مجموعه شهرداری یاسوج بوده اما شهرداری مادوان برای حال و رفاه مردم و مسافران در چندین وهله مبادرت به جمع آوری زباله های این مناطق می کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل ازبویرخبر،داریوش جهانبخش در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری در واکنش به وضعیت بغرنج ورودی شهر یاسوج از طرف جاده اصفهان و انباشت زباله در این مکانها(اینجا) گفت:ورودی شهر یاسوج خارج از حریم شهر مادوان بوده و جزء محدوده قانونی این شهر به حساب نمی آید ولی طبق قانون جزء حوزه استحفاظی شهر یاسوج است.

جمع آوری زباله های ورودی شهر یاسوج برعهده شهرداری یاسوج ومادوان نیست

وی با بیان اینکه جمع آوری زباله های این ورودی بر عهده شهرداری مادوان و شهرداری یاسوج نیست، ابراز کرد: بخشی از این محدوده که پایین دست این ورودی محسوب می شود جزء حوزه استحفاظی مادوان سلفی و محدوده بالایی آن نیز جزء محدوده دهیاری روستای مزدک بوده که قانوناً این دهیاری ها باید مبادرت به جمع آوری زباله های آن بکنند.

شهردار مادوان با تأکید بر اینکه طبق قانون پنج برابر محدوده حریم هر شهر به آن شهرداری تعلق دارد، بیان کرد:بر اساس معیاریهای قانونی این محدوده زیر مجموعه شهرداری یاسوج بوده اما شهرداری مادوان برای حال و رفاه مردم و مسافران در چندین وهله مبادرت به جمع آوری زباله های این مناطق می کند.

جهانبخش با بیان اینکه موضوع که به دنبال راهکاری مناسب برای در طرح قرار دادن این مناطق برای از بین بردن این پدیده زننده هستیم، بیان کرد:یکی از دلایل انباشت زباله در  این ورودی، توجه نکردن به مقوله فرهنگسازی است و بیشتر این زباله توسط رهگذارانی که بیشتر از روستاها برای عزیمت به شهر می آید صورت می گیرد و زباله های خود را در این مکان رها سازی می کنند.

به دنبال حل این مسئله هستیم

وی ادامه داد: با توجه به رشد صنعت توریسم منطقه و مرکز استان این موضوع هرچه سریعتر باید حل و فصل شود و تصمیم درست و اصولی برای آن باید اتخاذ گردد.

الحاق شهر به شهر نداریم

شهردار  مادوان در ادامه در مورد الحاق شهر مادوان و روستاهای اقماری به مرکز استان گفت:بر اساس قانون در د الحاق شهر به شهر نداریم و  این موضوع در قانون قید نشده اما الحاق روستا به شهر وجود دارد.

جهانبخش با اشاره به این موضوع که در آینده نزدیک و با توجه به برخی تصمیمات اتخاذ شده سه روستای مادوان سفلی، بلهزار و مهریان از یک طرف و روستاهای سروک ،شهرک ولایت و سرآبتاوه از طرف دیگر به شهر یاسوج ملحق خواهند شد، بیان کرد:الحاق شهر مادوان به شهر یاسوج باید بر اساس تصمیم مستقیم وزیر کشور و یا اجرای یک مصوبه از سوی این وزارت صورت گیرد.

در زمان فعلی الحاق به صلاح نیست

وی در ادامه با اشاره به این موضوع که این الحاق می تواند در برهه کنونی تبعات ناخوشایندی داشته باشد، تصریح کرد:به عنوان مثال از هر روستایی 5 نفر شورا در انتخابات گذشته انتخاب شده و این الحاق به معنای کنار رفتن 30 شورا و 6دهیار است که در این زمینه باید فکرها اصولی تری گرفته شود.

شهردار مادوان تصریح کرد:هرچند که الحاق این روستاها می تواند آنها از دربیاورد پس می طلبد این موضوع بر اساس یک کار فنی و پیش طراحی شده با انجام تمامی مراحل باشد.

انتهای پیام/ر/200

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.