گروه: اخبار استان خبر: 102929 / تاریخ انتشار : 1396/7/24 ساعت : 08:26

رمز موفقیت کارآفرین برتر کهگیلویه و بویراحمدی/ افزایش اشتغال از 9 نفر به 170 نفر/ صادرات نان به 7 استان کشور +تصاویر

کارخانه ها و مجتمع هایی در این استان فعالیت می کنند که هر چند هم کوچک باشنداما گرهی از مشکل یک خانواده باز می کنند جوانان بیکار را مشغول کار می کنند با توجه به وضعیت اقتصادی که در استان و کشور وجود دارد کارگاه های تولیدی نقش به سزایی در اقتصاد یک استان یا کشور می توانند داشته باشند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، به نقل از ایل بانو، کهگیلویه و بویراحمد از جمله استان هایی است که کارخانه هایی آنچنانی در آن وجود ندارد تنها چند کارخانه تولیدی دارد که همین تعداد هم به زور سرپا نگه داشته شده اند تعطیلی تعداد زیادی از واحدهای تولیدی در این استان نشان می دهد که یک کارخانه برای اینکه سرپا بایستد باید تولیدات قوی و عامه پسند داشته باشد.

واردات بی رویه برخی از کالا ها که نمونه انها در کشور و یا در استان تولید می شود باعث تعطیلی و ورشکستگی تعداد زیادی از کارخانه ها شده است به همین دلیل اقتصاد مقاومتی این روزها یکی از مهمترین مسئله در کشور است تعطیلی کارخانه ها بیکاری جوانان را به دنبال دارد وبیکاری جوانان نیز باعث ایجاد آسیب هایی در جامعه می شود و جامعه را نیز دچار مشکل می کنند.

با توجه به اینکه نرخ بیکاری در این استان 12 درصد است بنابراین اشتغال و کار آفرینی به یک مسئله بسیار مهم در استان تبدیل شده است انتظار می رود که مسئولان به کارآفرینان برتر برای ایجاد اشتغال بیشتر همکاری کنند تا استان از این بحران خارج شود.

کارخانه ها و مجتمع هایی در این استان فعالیت می کنند که هر چند هم کوچک باشنداما گرهی از مشکل یک خانواده باز می کنند جوانان بیکار را مشغول کار می کنند با توجه به وضعیت اقتصادی که در استان و کشور وجود دارد کارگاه های تولیدی نقش به سزایی در اقتصاد یک استان یا کشور می توانند داشته باشند.

 

مجتمع نان "الهه گندم" یکی از مجتمع های تولیدی در سطح شهر یاسوج است که بعد از گذشت چندین سال از آغاز به کار اکنون یکی از موفق ترین تولیدی های نان در جنوب کشور است مجتمع نان بهارستان یاسوج بزرگترین و پیشرفته ترین کارگاه تولید نان در استان کهگیلویه و بویراحمد و جنوب کشور است که محصولات خود را با نام تجاری الهه گندم به بازار عرضه می کند . این شرکت تعاونی ایثارگران توانسته است با بکارگیری پیشرفته ترین خطوط تولید و استفاده از علوم روز تحت نظارت مسئولین فنی کار آزموده که دارای پروانه تائید صلاحیت ، گواهینامه های Iso22000-Iso9001 – HACCP و ثبت چندین استاندارد  کارخانه ای زیر نظر سازمان کل استاندارد و تحقیقات صنعتی و معاونت دارو و غذای استان و هم چنین رعایت کلیه ضوابط فنی و مهندسی و اصول ایمنی و بهداشتی  در خدمت مصرف کنندگان است.

این شرکت در سال های مختلف توانسته اند از در شاخص های مختلف عنوان برترین را به خود اختصاص دهد - انتخاب کارآفرین برتر استان از سال 89 الی 95، انتخاب تعاونی برتر استان از سال 89 الی 94، انتخاب تعاونی برتر و ملی، انتخاب واحد نمونه استاندارد از سال 91 الی 93، دریافت لوح تقدیر به عنوان الگوی مصرف نان و تولید انواع نان سالم، - دریافت لوح تقدیر در جهت خودکفایی و حضور موثر در عرصه تامین نیازهای داخلی و سایر لوح های تقدیر که در طول این چند سال فعالیت به این مجتمع اختصاص داده شده است.

برای تهیه گزارش و گفت و گو با این کارافرین برتر به مجتمع نان الهه گندم رفتم چند دقیقه ای منتظر نشستم وقتی به اتاق این کار آفرین رفتم مجموعه ای از لوح های تقدیر که کم هم نبودند پشت میز مرتضی قاسم پور قرار داشتند این نشان از موفقیت این فرد داشت.

در زیر گفت و گو خبرنگار این پایگاه خبری با این کارآفرین موفق را می خوانید.مرتضی قاسم پور اهل روستای دشت روم است وی از 13 سالگی وارد جنگ شد و در هشت سال دفاع مقدس حضور داشت.

 محصولات را به هفت استان کشور صادر می کنیم

مرتضی قاسمپور ضمن معرفی خود گفت: مجتمع نان الهه گندم از اواخر سال 88 با 9 نفر شروع به کارکرد و اکنون بیش از 70 نفر به صورت مستقیم و بیش از 100 نفر به صورت غیر مستقیم مشغول به کار هستند.

این کار آفرین نمونه و برتر ادامه داد: تنوع تولید نان در این مجتمع بسیار زیاد است و  محصولات را به هفت استان کشور صادر می کنیم به صورت مقطعی تا  100 نوع شیرینی و نان در این مجتمع تولید می شود اما بیشتر سعی می شود که نان های پر مصرف تولید و عرضه شود.

قاسم پور با اشاره به روزهای پر فروش خود گفت:در مناسبت های مختلف فروش نیز متفاوت است اما اگر بخواهیم در طول هفته حساب کنیم  روزهای شنبه و پنجشنبه پر فروش ترین روزهای ما هستند.

برای تولید نان با کیفیت مجبور هستیم آرد از فارس وارد کنیم

وی در در خصوص آرد مورد استفاده و کیفیت نان های تولیدی گفت: اجبارا باید از آرد داخل استان استفاده کنیم اما برای اینکه کیفیت نان  مطلوب و مورد رضایت مردم باشد سعی می شود از استان فارس آرد خریداری کنیم و با آرد درون استان مخلوط کنیم که با این کیفیت تا اندازه بر می گردد.

این کارآفرین برتر در پاسخ به این سوال که بیشتر چه نوع نانی مد نظر مردم است تصریح کرد: برای برخی از نان ها آرد سبوس دار استفاده می شود گاهی نان های بدون سبوس بیشتر مورد قبول مردم است چون که هنوز این آگاهی به مردم داده نشده است که نان سبوس دار بهتر است و این فرهنگ هنوز جا نیفتاده است.

تلاش و استقامت دلیل موفقیت این کارافرین برتر

قاسمپور دلیل موفقیتش را اینگونه بیان کرد: با توجه به اینکه نظامی بودم  و از همان اوایل جوانی در هشت سال دفاع مقدس حضور داشتم تلاش و صبر و استقامت را یاد گرفته بودم آن صبر و تحمل ها باعث شد بتوانم در حوزه کار و کارآفرینی موفق باشم.

وی ادامه داد: اگر مسئولان همکاری می کردند قصد داشتیم تا انتهای سال 96 برای بیش از 300 نفر اشتغال پایدار ایجاد کنم همه بسترها و زیر ساخت ها فراهم است اما متاسفانه با عدم همکاری مسئولان مواجهه شدم.

این کارآفرین نمونه افزود: یکی از اهداف اصلی من اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی است از ابتدای این پروژه تا کنون سعی شده است در راستای شعارهای رهبرمعظم انقلاب  حرکت کنیم همیشه نیز اینگونه بوده است  با تسهیلات پایین اشتغال را از 9 نفر به 70 نفر رساندیم.

با کمترین هزینه بیشترین اشتغال را ایجاد کردیم

قاسم پور اظهار کرد: در ابتدا هیچ تسهیلاتی دریافت نکردیم و با کمترین هزینه توانستیم بیشترین اشتغال را ایجاد کنیم و اکنون آمادگی داریم در صورت همکاری مسئولان اشتغال بیشتری ایجاد کنیم که این بروکراسی و نداشتن نفوذ باعث شده تا کنون جلو نرویم.

وی به جمله رهبر معظم انقلاب در مورد آتش به اختیار اشاره کرد و گفت: ما پیرو دستورات رهبر معظم انقلاب هستیم در سن 13 سالگی به جبهه رفتم و از آن زمان همیشه به عنوان یک سرباز در خدمت رهبر انقلاب بوده و هستم آتش به اختیاری که رهبر انقلاب فرمودند یکی از تدابیر رهبر انقلاب است که افرادی که شرایط لازم را دارند اینگونه عمل کنند.

توصیه کار آفرین نمونه و برتر به جوانان و دانشجویان جویای کار

قاسمپور گفت: به همه جوانان و دانشجویان توصیه می کنم  که با وجود وضعیت فعلی به دنبال کار دولتی نباشند اگر فردی توان و فکر و تدبیر خوب داشته باشد می تواند با یک کارگاه تولیدی هم خودش و هم دوستانش را مشغول کار کند و در این صورت موفق می شوند همه می بینیم که در یک روستا با یک گاو و چند مرغ می شود اشتغال ایجاد کرد خیلی از روستائیان اینگونه امرار معاش می کنند.

وی ادامه داد: ما زمین های کشاورزی خوبی داریم که می توانیم با تولید محصولاتی که مورد استقبال مردم است اشتغال ایجاد کنیم.

ریسک همراه مدیریت یک کارآفرین را موفق می کند

این کارآفرین برتر بیان کرد:  کارآفرین نمونه کسی است که قدرت ریسک داشته باشد کار اقتصادی جرات می خواهد اکنون خیلی از واحد ها تولیدی به دلیل بی تدبیری و عدم مدیریت  تعطیل هستند فرد کار آفرین باید از اطلاعات و توانمندی خوبی برخوردار باشد که بتواند هم ریسک کند هم مدیریت یعنی ریسک همراه مدیریت می تواند یک نفر راموفق کند.

وی ادامه داد: اگر مسئولان همکاری می کردند قصد داشتم برای 300 نفر اشتغالزایی پایدار داشته باشم همین مجتمع را توسعه می دادیم همچنین قصد اجرای یک طرح گلخانه را نیز داشتیم.

قاسمپور در پاسخ به این سوال که افرادی که با کار می گیرید تخصص کافی دارند گفت: اغلب افرادی که به کار می گیریم افرادی هستند که هیچ تخصص و مهارتی ندارند ما خودمان این افراد را آموزش می دهیم چون که در بحث تولید نان کار می کنیم می توان گفت بیش از 500 نفر در سطح استان و خارج استان به نیروی کار تخصصی تبدیل شده اند و خودشان یا مجتمع نان راه اندازی کرده اند و یا خودشان نانوایی دارند و در شهر خودشان یک کار آفرین هستند.

وی عنوان کرد: اولین واحد هستیم که انواع نان ها رژیمی و بلوط با ذائقه های مختلف را تولید می کنیم برای اولین بار نان بلوط را به روش را به روش حجیم، نیمه حجیم و میکس را در مجتمع نان الهه گندم توانستیم تولید کنیم.

قاسمپور افزود: افرادی بودند که در ابتدا با ما همکاری کردند تشکر می کنم اما جای گله داریم از افرادی که می توانستند کمک کنند که بتوانیم برای 300 نفر شغل ایجاد کنیم اما این کار را نکردند همیشه این گله در دل ما باقی است که می توانستند همکاری کنند اما نکردند.

استاندار کارآفرین برتر از استاندار کهگیلویه و بویراحمد

قاسمپور در پاسخ به این سوال که درخواست شما از استاندار چیست گفت: به عنوان یک کارآفرین برتر درخواست داریم به واحدها ما سرکشی کند مجتمع هایی همچون این مجتمع آمادگیداریم که با راه اندازی و توسعه مجتمع ها و کارخانه های جدید برای تعداد زیادی اشتغال ایجاد کنیم فقط به همکاری استاندار نیاز داریم.

گزارش: زهرا داوودی

انتهای پیام/200

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
بندیر
1396/8/1 - 08:36
سلام. تیتر رو که دیدم، گفتم باز هم یک خبر برای خانواده .... زدن، ولی جای شکر داره که این بار خانواده ای بجز خانواده .... به عنوان کارآفرین برتر معرفی شده. خداییش از این کارآفرین های گمنام و بدون رسانه بیشتر حمایت کنید. حتی اگر پولی بابت نشر اخبار ندهند. تشکر
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.