گروه: اخبار استان خبر: 102920 / تاریخ انتشار : 1396/7/23 ساعت : 15:08
گزارشی از سفر سه روزه اکیپ دندان پزشکی دانشکده اصفهان /

حضور همکاران و همسر شهید مهاجرالی الله در روستای ده برآفتاب + تصاویر

اکیپ 35 نفری دندان پزشکی اصفهان که به یاسوج امده بودند بعد از سه روز فعالیت در روستای ده برافتاب به استان اصفهان برگشتند که این سفر چند روزه حاشیه های جالبی را به همراه داشت.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، به نقل از  ایل بانو، اکیپ 35 نفری دندان پزشکی دانشکده اصفهان سه روز را برای خدمت به مردم زادگاه شهید ابراهیم جباری فر اختصاص دادند.
شهید جباری فر از شهدای حادثه مناست به شهادت رسیدند وی از اساتید دانشکده دندانپزشکی اصفهان بودند و حتی روز تشییع و خاکسپاری این شهید که در اصفهان برگزار شد پیکر او به مدت یک ساعت توسط دانشجویانش در دانشکده داندانپزشکی اصفهان گردانده شد این نشان از محبوبیت شهید جباری فر در میان دانشجویانش بود.

این اکیپ 35نفری به مناسبت سالگرد این شهید به زادگاهش روستای ده برافتاب امدند و اهالی روستا را رایگان درمان کردند سفر این اکیپ دندانپزشکی به استان بک موضوع مد نظر است اول اینکه اهالی روستا خبر نگار این پایگاه خبری گفتند هیچ کدام از مسولان دانشگاه علوم پزشکی استان در این سه روز به دیدن و استقبال انها نرفتند و نکته جالب اینجا بود که وقتی این گروه میخواستند به اینجا بیایند گروهی به انها گفته بودند ما اینجا نیازی به دندان پزشک نداریم.

یکی از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه خبری گفت: ما سفر این اکیپ پزشکی را پوشش کامل دادیم و دکتر نوری رئیس اداره خیرین سلامت معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی استان نیز انها را همراهی کرد.

 


باید گفت کهگیلویه و بویراحمد انقدر مناطق دور افتاده دارد که اگر به جای یک اکیپ ده اکیپ هم به این استان بیاید باز هم کم است این فرد بر چه اساس چنین حرفی زده جای سوال دارد.
دکتر فرزانه خو که سرپرستی این اکیپ دندانپزشکی را بر عهده داشت در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه خبری گفت: سیزده سال است که به صورت داوطلبانه این گونه کارها را انجام می دهیم تا کنون به ۱۰ استان رفتیم و در خود استان اصفهان بچه ها به صورت موظفی شرکت می کنند و در خارج استان به صورت داوطلبانه حضور پیدا می کنند.

وی بیان کرد: اکنون در این گروه داوطلبانه  پنج دندان پزشک حضور دارندچهار رزیدنت تخصصی و بقیه هم اینترن های سال اخر هستند که در این گروه حضور دارند می توان گفت یک گروه کامل داریم.
فرزانه خو ادامه داد: این افراد که داوطلبانه حضور پیدا کرده اند از بهترین ها هستند یعنی این گونه نیست که بخواهند روی مردم کار انجام دهند اموزش ببینند این تعداد از بین ۶۹ نفر انتخاب شدند.
سرپرست گروه دندانپزشکی ادامه داد: اکنون این تیم ۳۵ نفر هستند که ۲۵ نفر دندان پزشک اند همچنین تکنسین فنی،پرستار نیز در این تیم حضور دارند این تیم یک تیم کامل است.


وی در پاسخ به این سوال که چرا به این روستا ازاستان امده اید گفت: ما وقف شهدا هستیم شهید دکتر جباری فر شهید منا از اساتید دانشکده دندان پزشکی اصفهان بودند در اولین سالگرد شهادت این شهید به روستای دشت روم رفتیم و امسال نیز زادگاه ایشان را انتخاب کردیم.
فرزانه خو تصریح کرد: مسولان استان در اول کار اعلام همکاری نمی کردن در ابتدای کار که گفته بودیم می خواهیم به این استان بیاییم فردی نمی دانم مسول بود یا نه اما گفته بود ما نیاز نداریم میشه گفت ما خودمان را تحمیل کردیم.
وی ادامه داد: نه فقط به این استان ما اگر بخواهیم به تهران که پایتخت هست هم برویم کلی نقاط محروم دارد چه برسد به اینجا که خودش محروم است.

 

حرف های دکتر فرزانه خو برای مسولان استان قابل تامل است ایا واقعا این استان به وجود چنین اکیپ هایی نیاز ندارد.
سرپرست این گروه که زیاد نمی خواست وارد حاشیه ها شود اما معلود از این عدم استقبال مسولان و عدم گفتن حتی یک خوش اند گویی کمی ناراحت بود انرژی و نشاطی که در این گروه دیده میشد قابل ستایش بود همسر شهید جباری فر و برادران شهید نیز همراه این گروه در حسینیه ده برافتاب حضور داشتند.
گویا بسیج جامعه پزشکی همکاری خوبی با این گروه داشت که جا دارد از انها تشکر کنیم چرا که با حضور به موقعشان ابروی استان را خریدند.

 

من نیز بر حسب اتفاق به اینجا آمدم
در میان این اکیپ پزشکی دکتر نصیب که از اهالی روستای ده برافتاب است و مسئول دانشکده دندانپزشکی دانگاه علوم پزشکی است  حضور داشت وی در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه خبری گفت: برای حضور این اکیپ ما را در جریان نگذاشتند و من بر حسب اتفاق که اینجا زادگاهم هست امدم و بعد متوجه شدم این گروه اینجا هستند.
وی بیان کرد:حتی دانشگاه علوم پزشکی من را در جریان قرار نداده بودند و صبح امروز دکتر سبز تماس گرفتند که یک اکیپ در روستای ده برافتاب کار می کند به انها سر بزن اما من خودم که زادگاهم است داشتم به این سمت می امدم.
وی در پاسخ به این سوال که دانشگاه علوم پزشکی چرا هیچ استقبالی نکرد گفت: چون که در این مورد هیچ اطلاعی ندارم نمی توانم پاسخ دهم اما اگر مکاتبه کتبی شده طبیعتا باید به یکی از معاونت ها رفته باشد ممکن است به معاونت بهداشتی رفته باشند که دلیل عدم همکاری را باید خودشان پاسخگو باشند.

باز خوب است ایشان در اخر هفته  می خواستند سری به خانه پدری بزنند و اتفاقی به این گروه مواجهه شدند حسینی عکاس معروف کهگیلویه و بویراحمد و نگارنده کتاب" نگارین روشن"  در میان مردم حضور داشت این عکاس به پاس قدردانی از این افراد به هر کدام از این گروه یک کتاب خود یعنی نگاریش روشن را اهدا می کرد.

گزارش و عکس: زهرا داوودی

انتهای پیام/200

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.