گروه: اخبار استان خبر: 102822 / تاریخ انتشار : 1396/7/19 ساعت : 17:37
دیدار مجمع خیرین سلامت استان

اظهارات خیرخواهانه نیکبخت/ قول های شهردار جدید یاسوج/ یک بیماری خطرناک در کمین زنان استان + تصاویر

مجمع خیرین سلامت استان با اعضای شورا شهر یاسوج و شهردار دیدار کردند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،به نقل از ایل بانو، اعضای مجمع خیرین سلامت استان با اعضای شورا و شهردار یاسوج دیدار کردند هدایت اکبری رییس شورای شهر یاسوج در این جلسه با اشاره به مشکلات بهداشتی در استان گفت: مشکلات بهداشتی و درمانی شهر ما زیاد است که باید در این زمینه بیشتر تلاش کنیم.

وی با انتقاد از برخی از مسولان استان گفت: گاهی وقتی مسئولی به استان می اید مدیران به جای اینکه مشکلات را نشان دهند اماری از عملکرد خودشان را نشان می دهند مجمع خیرین سلامت استان می تواند در برطرف شدن برخی از مشکلات سلامت استان کمک کنند.

رییس شورای شهر یاسوج ادامه داد: شهرداری همکاری هایی با دانشگاه علوم پزشکی استان دارد و مقرر شده است که در هشت نقطه هشت قطعه زمین در اختیار علوم پزشکی استان قرار دهد و با مجمع خیرین سلامت استان نیز همکاری خواهد کرد.

اکبری بیان کرد: ساخت همراه سرا در کنار بیمارستان امام سجاد یاسوج یک کار بسیار خوبی است چرا که گاهی می بینیم که همراهان بیماران چگونه آواره این شهر و آن شهر و یا خیابان ها هستند در این زمینه نیز با مجمع خیرین سلامت استان همکاری لازم را خواهیم داشت.


رییس شورای شهر یاسوج تصریح کرد: بخشی از تابلوهای تبلیعاتی در سطح شهر مربوط به شهرداری است و اعلام امادگی می کنیم که هر وقت مجمع خیرین قصد نصب تبلیغی را داشتند در اختیار انها قرار دهیم.
 

اکبری گفت: اگر کسی در رابطه با خیری که می خواهد وارد استان شود سنگ اندازی کند قطعا مریض است.

شهردار یاسوج نیز گفت: یکی از اهداف شورای اسلامی شهر یاسوج ارتقای شاخص هاست و یکی از شاخص های اصلی شاخص سلامت است که مردم نیز با این موضوع در ارتباط هستند.

وی بیان کرد: این آمادگی را داریم که که زمینه را برای ارتقای شاخص سلامت در شهر یاسوج فراهم کنیم.محمد رضا نیکبخت رییس هیت مدیره مجمع خیرین سلامت استان نیز در این جلسه گفت: دولت توانایی حل مشکلات سلامت را ندارد بودجه ای که به حوزه سلامت اختصاص داده می شود به اندازه ای نیست که مشکلات این بخش برطرف شود.
وی بیان کرد: مجمع خیرین سلامت استان در سال 89 آغاز به کار کرد و توانسته در این مدت کارهای خوبی را انجام دهد که مهمترین آنها تکمیل و تجهیز مراکز درمانی است که در مناطق محروم استان هستند.

نیکبخت ادامه داد: ما هنوز نتوانسته ایم در جامعه جا بیندازیم که سلامت از همه چیز مهمتر است و وقت توزیع اعتبار و بودجه که می رسید این بخش در رده های دوم و سوم قرار می گیرد با توجه به اینکه این بخش یکی از بخش های بسیار مهم در زندگی افراد است.

وی اضافه کرد: همراه سرای بیمارستان امام سجاد یکی از پروژه های بسیار مهم مجمع خیرین سلامت استان است که 620 میلیون تومان برای ساخت آن در نظر گرفته شد که 420 میلیون تومان آن از طرف خیرین و 150 میلیون تومان توسط مجمع خیرین تا کنون تامین شده است و برای تکمیل و تجهیز آن به کمک مجموعه شهرداری نیاز داریم.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت استان نیز در این جلسه از اعضای شورا شهر و شهردار خواست که همکاری و کمک لازم با مجمع خیرین سلامت استان را داشته باشند.

 

سالار جوکار بیان کرد: مجمع خیرین سلامت استان تا کنون توانسته در بخش سلامت در استان به ویژه در مناطق دور افتاده و محروم کارهایی را انجام دهد و مراکز بهداشتی و درمانی مختلفی را راه اندازی کند.

جوکار به شورای مشارکت های بانوان خیر سلامت اشاره کرد و گفت: شورای بانوان خیر سلامت نیز در این عرصه فعالیت هایی را انجام می دهند چرا که زنان نیز می انند در این عرصه موفق عمل کنند.

وی ادامه داد: این شورا قصد دارد که تا پایان سالجاری همایش بانوان خیر سلامت را در سطح استان برگزار کنند که به واسطه این همایش زنان نیز در عرصه سلامت وارد شوند و از این طریق بتوانیم خانواده ها را نیزدر این بخش فعال کنیم.

الهی شکیبایی دبیر اجرایی شورای مشارکت های زنان مجمع خیرین سلامت استان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه زنان نیمی از جمعیت استان را تشکیل می دهند گفت: بانوان ثابت کرده اند که در هر کاری وارد شوند می توانند آن را به بهترین صورت انجام دهند بنابراین در جامعه نیز نقش پررنگی خواهند داشت.

وی بیان کرد: ما می خواهیم بحث خیرین سلامت را از خانواده ها شروع کنیم وبرای این کار باید بانوان وارد عمل شوند چرا که خانم ها مدیریت یک خانواده را برعهده دارند.

شکیبایی با اشاره به بهداشت و سلامت بانوان استان گفت: همه می دانیم که اگر زن خانواده سالم نباشد چرخ آن خانواده نیز به خوبی نمی چرخد و این نشان از نقش پر اهمیت زنان در خانواده دارد اگر یک خانواده در وضعیت اقتصادی بدی باشد و زن خانواده نیز بیمار باشد شرایط بسیار سخت می شود.

دبیر اجرایی شورای مشارکت های زنان مجمع خیرین سلامت استان با اشاره به اینکه سرطان سینه یک بیماری شایع در بین زنان استان است گفت: زنان استان باید به این اگاهی برسند که لازم است سالی یک بار ازمایش های لازم در خصوص این بیماری را بدهند چرا که هر چه زودتر تشخیص داده شود قابل درمان است.

وی بیان کرد: این فرهنگ باید در بین زنان جا بیفتد چرا که سرطان سینه یکی از بیمارهای بسیار شایع در بین زنان است و در آزمایش هایی که در گذشته بر روی تعدادی از زنان مناطق محروم انجام دادیم مشخص شد که چند نفر دچار این بیماری هستند اما هیچ آگاهی ندارند.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.