گروه: اخبار استان خبر: 102661 / تاریخ انتشار : 1396/7/13 ساعت : 19:47
فرمانده انتظامی گچساران/

119 نفر سارق در سطح شهرستان گچساران دستگیر شدند

فرمانده انتظامی گچساران گفت:در 6 ماه ابتدای سال جاری 3 درصد کاهش سرقت و 2 درصد افزایش کشفیات وجود داشته است که در این زمینه 119 نفر سارق در سطح شهرستان دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل ازآفتاب جنوب،سرهنگ دوم سید محمد موسوی فرمانده انتظامی گچساران در نشست خبری با خبرنگاران واصحاب رسانه با اشاره به عملکرد 6 ماهه پلیس،گفت: در 6 ماه ابتدای سال جاری 3 درصد کاهش سرقت و 2 درصد افزایش کشفیات وجود داشته است که در این زمینه 119 نفر سارق در سطح شهرستان دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شده است.

وی افزود:در نیمه نخست امسال  تعداد یک هزار و 324 نفر متهم فراری در همه جرائم دستگیر و به مراجع قضایی ارجاع داده شد که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته 40 درصد افزایش داشته است.

موسوی اظهارکرد:در 6 ماه ابتدای امسال بیش از 202 کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف و ضبط شد که در این زمینه افزایش 135 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل وجود داشته است که در این زمینه تعداد 141 نفر دستگیر شده‌اند و نیز 8 باند مواد مخدر متلاشی و تعداد 58 نفر خرده فروش انواع مواد مخدر دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی گچساران درادامه گفت: در سال جاری  نیز 123 درصد افزایش کشف سلاح غیرمجاز و در زمینه کشف مواد محترقه 18 درصد کشف وجود داشته است..

موسوی تصریح کرد: در نیمه نخست امسال مبلغ  29 میلیارد ریال در زمینه کشف کالای قاچاق صورت گرفته که در این زمینه 250 نفر متخلف دستگیر و تعداد 144 دستگاه خودرو متوقف و به مراجع قضایی ارجاع داده شده است.

فرمانده انتظامی گچساران در ادامه با اشاره به کاهش نزاع دسته جمعی در این شهرستان افزود: گچساران در چند سال اخیر جز شهرستان‌های اول و دوم در زمینه نزاع‌های دسته جمعی بوده که از سال گذشته تاکنون این نزاع ها سیر نزولی پیدا کرده  ودر زمینه کاهش نزاع دسته جمعی از سال گذشته تاکنون 33 درصد کاهش داشته‌ایم ونیز در  نیمه نخست امسال 10 درصد کاهش نزاع دسته جمعی وجود داشته است.

وی درادامه با اشاره به کاهش 44 درصدی آمار تصادفات گچساران،تصریح کرد: در زمینه آمار متوفیان تصادفات این شهرستان نیز 14 درصد کاهش داشته است.

موسوی با اشاره به توقیف موتور و خودرهای فاقد مدارک و پلاک نیزافزود: در نیمه نخست امسال 10 درصد افزایش کشف وجود داشته است.

فرمانده انتظامی گچساران درادامه با اشاره به برنامه های پلیس در هفته ناجا ،اظهار کرد:شعار هفته نیروی انتظامی در سال جاری پلیس برای امنیت، امنیت برای همه است و این نشان می‌دهد که پلیس با اجرای طرح‌ها و برنامه‌های خود به صورت شبانه‌روزی در راستای ارتقاء امنیت و آرامش مردم تلاش می‌کند.

موسوی افزود: احساس امنیت به رشد و شکوفایی و اقتصاد یک کشور و منطقه کمک می‌کندو از این جهت پلیس با تمام توان خود به جهت ایجاد امنیت تلاش شبانه‌روزی دارد.

وی ادامه داد: یکی از عوامل موثر در احساس امنیت شهروندان در جامعه، نحوه عملکرد پلیس است به طوری که در سال‌های اخیر شاهد افزایش همکاری پلیس با جامعه رسانه‌ای در جهت اطلاع رسانی به موقع عملکرد پلیس و اقدامات انجام شده در حوزه‌های مختلف هستیم.

وی تصریح کرد: با این تعاملی که وجود دارد هر چه پلیس فعالیت‌های مجرمانه را کنترل و از چگونگی وقوع جرائم و پیشگیری از آن اطلاع‌رسانی دقیقی به عمل آورد، شهروندان احساس امنیت بهتری دارند.

 وی گفت: همواره به جهت افزایش توان خود آماده نقد پذیری هستیم وانتظار می‌رود در این هفته عملکرد پلیس برای مردم بیان شود.

فرمانده انتظامی گچساران اظهار کرد: احساس امنیت بالاتر از خود امنیت است و در این خصوص شما اصحاب رسانه و قلم به دستان نقش بسزایی در تنویر افکار عمومی و اطلاع رسانی دقیق و به موقع ایفا می‌کنید.

انتهای پیام/م/200

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.