گروه: اخبار استان خبر: 102533 / تاریخ انتشار : 1396/7/9 ساعت : 13:30
عزای پسر فاطمه زهرا(س) در روز عاشورا:

اوج عزاداری لنده ای ها در روز عاشورا/روزی که همه جا رنگ و بوی عزا به خود گرفت+تصاویر

آیین عزاداری روز عاشورا در دهمین روز از ماه محرم الحرام با حضور هیئت های مذهبی در سراسر شهرستان لنده برگزارشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، در دهمین روز از ماه محرم‌ الحرام، آیین عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در روز عاشورا با حضور هیئت های عزاداری به اوج خود رسید و همه سیاه پوش پسر فاطمه زهرا(س) بودند.

هیئت‌های عزاداری و سوگواری اباعبدالله‌الحسین (ع) در شهرستان لنده در حالی که لباس سیاه به تن کرده بودند و ندای یا حسین(ع)، یا اباالفضل(ع)، یا شهید کربلا و هیهات‌من‌الذّله سر دادند.

مردم دیدار اولین ها در عاشورای حسینی حال و هوایی دیگر داشتند، همه جا مملو از عاشقانی بود که در مصیبت امام حسین(ع) و یاران باوفای ایشان سیاه پوش شده‌بودند. و هرکس به گونه‌ای عشق و ارادت خود را به سرور و سالار شهیدان نشان می‌داد و در سوگ این مصیبت جانکاه به عزاداری و سوگواری پرداخته بود.

عده ای با زیبایی تمام بدون توجه به پزشک بودن یا کارمند بانک بودن سقای عزاداران شده بودند و با جان از مردم پذیرایی می کردند و عده ای دیگر نیز خانودگی با برپایی سقاخانه یاس علقمه پذیرای عزارادان حسینی بودند.

امروز بازه هم مثل همیشه خودروی جایگزین آتش نشانی به یاری خبرنگاران آمد و کار به تصویر کشانیدن عشق و شور حسینی مردم لنده را برای ما سهل و آسان کرده است.

همه امروز سنگ تمام گذاشتند تا شور حسینی در روز عاشورا به درستی به عنوان حماسه ای حسینی به دنیا معرفی شود.

تصاویرتکمیلی:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

گزارش و عکس :سید اسماعیل میری

انتهای پیام/م75

سیداسماعیل میری
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.