گروه: اخبار استان خبر: 102249 / تاریخ انتشار : 1396/6/30 ساعت : 07:10
دادستان مرکز استان:

برخورد قاطع دستگاه قضا با اداراتی که در اطفای آتش سوزی جنگل ها همکاری نکردند

دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: نقطه قوت استان منابع طبیعی است و همه ما می بایست در این زمینه حمایت و همکاری کنیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،مهرداد کرمی در جلسه دفاع از حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی اظهار کرد: بر اساس بند ب ماده 47 قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع موقع‌ آتش‌سوزی‌ در جنگل‌ها تمامی مأمورین‌ دولتی‌ اعم‌ از لشگری‌ و کشوری‌ و شهرداری‌ها که‌ در نزدیکی‌ آن‌ محل‌ باشند در مقابل‌ تقاضای‌ مأمورین‌ جنگلبانی‌ موظفند با تمامی وسایل‌ ممکن‌ دولتی‌ و شهرداری‌ که‌ در اختیار دارند در خاموش کردن آتش کمک‌ نمایند.

وی گفت: مأمورین‌ کشوری‌ و شهرداری‌ که‌ در ایفای‌ این‌ وظیفه‌ مسامحه‌ و قصور نمایند بر حسب‌ مورد طبق‌ مقررات‌ مواد 58 و 59 قانون‌ استخدام‌ کشوری‌ مجازات‌ می‌شوند، در مورد مأمورین‌ لشگری‌، تعقیب‌ و مجازات‌ آنان‌ طبق‌ مقررات‌ و قوانین‌ نظامی‌ خواهد بود.

دادستان مرکز استان تأکید کرد: منابع طبیعی درباره تخلفات سازمان­ هایی که تاکنون همکاری نکرده ­اند گزارش بنویسد تا در این زمینه برخورد قانونی کنیم.

کرمی در پایان گفت: خوشبختانه نیروهای مقاومت بسیج و نیروی انتظامی در مهار آتش همکاری کرده اند و این همکاری می تواند الگویی برای دیگر ادارات باشد.

انتهای پیام/200

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.