گروه: اخبار استان خبر: 101951 / تاریخ انتشار : 1396/6/19 ساعت : 17:44

افتتاح دقیقه 90 پارکهای چند هکتاری در یاسوج/ پارکهایی که هنوز تکمیل نشده به بهره برداری رسیدند

وضعیت نابسمان پارکهای تازه افتتاح شده شهر یاسوج به یک پاشنه آشیل برای دوران تصدی آقای شهردار تبدیل شده است، به گونه ای که این پارک تازه افتتاح شده امروز در حاشیه های خود باقی مانده اند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل ازبویرخبر،پایتخت طبیعت، شهر آب وچشمه های جوشان، طبیعت زیبای بلوط، رویای نیکان، اینها همه لقب هایی است که برای شهر یاسوج به عنوان مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد داده اند.

آری یاسوج، همان مروارید درخشان جنوب کشور با این همه ظرفیت خدادادی امروز همچون دری در بلاد ایران می درخشد، اما صد حیف که از بسیاری از زیر ساختها محروم است.

یاسوج که بیش از نیم قرن از شهر شدن و مرکزیت به عنوان مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد می گذرد امروز همچنان در پستو های سیاسی کاری و طایفه گری برخی از مدیران و مسئولان توسعه اش جا مانده است.

قریب چهار پیش در چنین روزی شورای چهارم شهر یاسوج با حضور یازده نفر که عمدتاً اشخاصی تحصیل کرده و فنی بودند شروع به کار کرد و دراولین گام خود محمد علی جاوید با بارقه ای از تجربه را به عنوان شهردار یاسوج معرفی کرد.

قدم های محکم جاوید در روز معارفه

جاوید در بدو معارفه خود خبر از احداث پارکی 14هکتاری در جوار رودخانه خروشان بشار داد و هدف خود از این کار را رهایی رودخانه از دست پسماندها و نخاله های ساختمانی دانست.

شهردارپیشین یاسوج عملیات کلنگ زنی این پارک را روز عید غدیر نهاد و در همزمان با این روز نورانی کلنگ این پارک را بر زمین زد و به میمنت آن، نام پارک جدید یاسوج را نیز غدیر نامگذاری کرد.

اتحاد برای تکمیل یک پروژه

شاید بتوان یکی از کارها و پروژه ها که اعضای شهرداری بعد از تمکیل پارک ولایت بر آن زیاد تأکید داشتند هین پارک غدیر بود،پارکی که اعضای دور چهارم هراز گاهی با حضور مسئولان از جمله استاندار از آن بازدید می کردند.

اما این اول کار نبود، نبود اعتبار و تعلق نگرفتن ماده 180باعث شد شهرداری یاسوج که در برهه ای حساس به دلیل بدهی های میلیاردی قرار دشت نتواند از پس آن برآید و شهردار یاسوج با روحیه تعامل در صدد استمداد و کمک از دولت و همچنین بهره بردن از بودجه های داخلی شهرداری برای تکمیل این پارک باشد، پارکی که وعده افتتاح آن 2ساله بود ولی به چهار سال رسید.

بعد از کش و قوس های فراوان در حالی که شهرداری یاسوج در زمان تصدی جاوید عملیات احداث 5پارک بزرگ را بر عهده گرفت ، و این پروژه هادر سالهای آخر شتابی بیشتر اما با کمیت زیادتر ی را دنبال کرد تا تمامی افتتاحیه ها به نام آقای شهردار لقب گیرد.

حسابهای سرانگشتی جاوید

شهردار پایتخت طبیعت برای اینکه بتواند به وعده های خود عمل کنند، دست به یک استراتژدی جدید زد و در ماههای آخر با یک حساب سرانگشتی توانست پروژه ها 40درصدی را به 90درصد برساند تا بتوانند آنها را برای افتتاح به نام خودسند بزند و نامی نیکو از خود برای پایتخت طبیعت بجا بگذارد.

جاوید  که به دنبال جاوید شدن بود، در آخرین روزها تصدی در بهشت یاسوج پارک 14هکتاری غدیر در قلب پایتنخت طبیعت را افتتاح کرد و در زمان افتتاح نیز از الطاف همه مخالفان خود نیز بهره برد و حتی مخالفین وی که از جبهه سیاسی دیگری بودند لب به اعتراف گشوند و کارهای جاوید را کارهای ماندگار دانستند.

آقایان بگویند با چه کسی قهرند

جاوید که به دنبال درخشش خود در آسمان پایتخت طبیعت  بود در آخرین روزهای صدارت به همراه دو تن از یاران همیشه خود یعنی اکبری و اکبری تبار حملات تندی را علیه اعضای جدید شورا کرد و گفت: اززمان انتخابات تا به این روز که پارک غدیر افتتاح شده است  17پروژه مهم را افتتاح و یا کلنگ زنی کرده ایم اما اعضای جدید شورا به خود افتخار نداند تا در این مراسمات حضور داشته باشند که این سئوال را پیش می آورد که آیا با من قهرند و یا با مردم.

جاوید غیر از پارک غدیر، پارک ولایت و پارک بانوان و چشمه نباتی را نیز افتتاح و به بهره برداری رساند، اما این پارکها صبغه ای دیگر را نیز داشتند که برخی از آنها در زمانهای نچندان دور نیز به بهره برداری رسیده بودند و فقط شهردار جدید ساماندهی آنان را بر عهده گرفت.

هدر رفت بیت المال در افتتاحیه های دقیقه نودی

از حواشی بگذریم، وضعیت نابسمان این پارکها امروز به یک پاشنه آشیل برای دوران تصدی آقای شهردار تبدیل شده است، به گونه ای که این پارک تازه افتتاح شده امروز در حاشیه های خود باقی مانده اند و تکمیل نشدن، نبود زیر ساختها، سوری افتتاح شدن، نبود دیوار حائل برای پارک در حریم رودخانه از جمله مواردی است که پارک غدیر را به حاشیه برده است.

این پارک(غدیر) هرچند قسمتی از آن امروز به بهره برداری رسیده، اما کمبود برخی از زیرساختها در آن مشهود است که می توان به عنوان مثال زه کشی نشدن جدول آبراه،که از وسط این پارک می گذرد فضای پلشت را برای این پارک به بار آورده است.

اما پارک ولایت شاید که به عنوان پرحاشیه ترین پارک مرکز استان توانست در زمان تصدی جاوید به نام و نوایی برسد ، در ساده ترین حالت ممکن با افزایش 60درصدی در پروژه به بهره برداری رسید و بیشتر زیرساختهای آن همچنان در بلاتکلیفقی به سر می برد.

وقتی خدمات جاوید در حاشیه رفت

هرچند بزرگترین میدان اجتماعات رو باز مرکز استان در این پارک احداث شد، اما این پارک هم نتوانسته آنچنان که باید و شاید جوابگو باشد،که باید به این پی برد که بیشتر پروژه های شهردار جاوید همه در حاشیه قرار دارد.

امروز که قبای شهرداری بر سر نستهین مقدم نهاده شده است ، امید می رود که مقدم بتواند با قدم های قدوم تر این پارکها را از بلا تکلیفی در بیاورد و آنها را به نام و نوایی برساند.

آیا اقلیت شورا بر این ضعف ها واقف بود

موضوعی که همیشه گروه اقلیت به آن معترش بودند و بر این باور بودند که آقای شهردار و گروهش فقط برای بیلان عملکرد این پارکها را تکمیل می کنند و کاری برای زیرساختها و اصولی عمل کردن آنها ندارند ، موضوعی که به عینه همه شاهد آن هستند.

 

انتهای پیام/ر

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.