گروه: اخبار استان خبر: 101660 / تاریخ انتشار : 1396/6/11 ساعت : 14:46

شهردار شدن نستهین مقدم در هاله ای از ابهام/آیا وزرات کشور نستهین مقدم را تایید می کند؟

طبق شنیده ها(قطعی نیست)، نستهین مقدم که در هیاهو و جنجال رسانه ای و مردمی بعنوان گزینه نهایی شهرداری یاسوج به وزارت کشور معرفی شده است، هنوز نتوانسته نظر مراجع تایید کننده را برای شهردار یاسوج شدن کسب کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، گروه سیاسی - شهر یاسوج این روزها در تلاطم معرفی شهردار خود بسر می برد. شهری که در مجامع کشوری بعنوان پایتخت طبیعت معرفی شده است. پس از چالش های فراوان بین اعضای 7 نفره شورای شهر یاسوج نهایتا جمعبندی توسط گروه اکثریت به سمت نستهین مقدم آمد و بعنوان شهردار پیشنهادی به وزارت کشور معرف شد.

 

مطابق ماده ۷۱ قانون شوراها، به وزارت کشور فرصت 10 روزه برای تطبیق و بررسی شرایط شهردار معرفی شده برای تصدی این مسئولیت داده شده است.

از این رو وزارت کشور مکلف است ظرف 10 روز نظر خود را درخصوص شهردار منتخب و معرفی شده شورای شهر اعلام کند. در صورت عدم اعلام نظر وزارت کشور، از مفاد قانون اینگونه برداشت می‌شود که شهردار منتخب پس از این ظرف زمانی شهردار رسمی شهر شناخته می‌شود اما شروع به کار وی بدون حکم رسمی وزیر کشور هم باعث ایجاد مشکلاتی برای شهردار، شورا و شهر می‌شود. درخصوص شورای شهر تهران و شهردار منتخبش هم طی همین مسیر ضروری بوده است.

 

در حالیکه امروز 4 مین روز از زمان معرفی شدن سرپرست شهرداری یاسوج می گذرد هنوز هیچ خبری از تایید یا عدم تایید نستهین مقدم بعنوان شهردار یاسوج وجود ندارد.

 

طبق شنیده ها(قطعی نیست)، نستهین مقدم که در هیاهو و جنجال رسانه ای و مردمی بعنوان گزینه نهایی شهرداری یاسوج به وزارت کشور معرفی شده است، هنوز نتوانسته نظر مراجع تایید کننده را برای شهردار یاسوج شدن کسب کند.

 

آنچیزی که مردم یاسوج از آن رضایت کافی ندارند این است که آیا در دوران مدیریت نستهین مقدم، جنبه های مدیریتی مربوط به محمدعلی جاوید حاکم می شود یا رویه ای جدید بر شهر یاسوج حاکم می شود؟

 

نستهین مقدم که با آمدنش باعث شود دو قطبی اقلیت و اکثریت با شدت بیشتری شروع به رشد کردن بکند نوید خوبی را برای مردم شهر یاسوج و استان، تجلی نکرده است. حتی جاوید در ابتدای سرکار آمدنش چنین فضایی را ایجاد نکرد و در ادامه بر اثر یکسری عوامل، دامن گیر این دو قطبی شد و تا تغییر وی این دوقطبی ادامه داشت.

 

هدایت اکبری در این بین با زیرکی تمام توانست چند عضو شورای شهر یاسوج را بروی نستهین مقدم مجاب کند و گروه #کفه_عین( برگرفته از حرف اول اسامی گروه اکثریت) را مدیریت کرد.

 

باید دید علت تاخیر در معرفی شهردار جدید یاسوج چه می توان باشد؟

آیا اعضای شورای شهر یاسوج در حال رایزنی بروی گزینه ای دیگری هستند؟

آیا خواسته های مردمی در انتخاب و هدایت شهردار یاسوج موثرند؟

یا از هم اکنون معاونین و مدیریت های شهری یاسوج به شهردار تحمیل شده اند؟

 

انتهای پیام/

 

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.