گروه: اخبار استان خبر: 101198 / تاریخ انتشار : 1396/6/1 ساعت : 20:30

آغاز طرح یاوران ولایت بسیج دانش آموزی در یاسوج + تصاویر

طرح یاوران ولایت بسیج دانش آموزی در کهگیلویه و بویراحمد با حضور نماینده ولی فقیه و جانشین فرمانده سپاه فتح استان در یاسوج آغاز شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس آیین افتتاحیه طرح یاوران ولایت دانش آموزی با حضور آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی نماینده ولی فقیه در استان و جانشین سپاه فتح استان و با شرکت 150 نفر از دانش آموزان پسر سراسر استان در اردوگاه دهنو شهر یاسوج آغاز شد.

سرهنگ محمدلطیف ارجمند مسئول بسیج دانش آموزی استان در این مراسم ابتدا به سخنی از مقام معظم رهبری اشاره کرد که فرمودند : امروز نسل جوان دانش آموزی باید شخصیت خودش را از نظر علمی ، اخلاقی ، نشاط کار ، فعالیت های اجتماعی و سیاسی به گونه ای تربیت کند که در هر جایی قرار گرفتند ، بتوانند مانند چراغی آن محیط را روشن بنمایند . و در جای دیگر به جامعه دانش آموزی به عنوان یک شجره طیبه نظام اسلامی یاد می کند .

او در ادامه افزود : اگر بخواهیم چند ویژگی دانش آموز بسیجی را از صحبت های مقام معظم رهبری استخراج کنیم ، اولین ویژگی علم است . علم قدرت و اقتدار است . اگر علم را بدست آوردید می توانید تحکم و غلبه کنید اما اگر علم را به دست نیاورید بر شما غلبه می کنند . دومین ویژگی ، اخلاق است . در نگاه نظام اسلامی علم به تنهایی فایده ای ندارد بلکه مضر هم هست . در کنار علم ، تقوا نیز باید باشد . علم و تقوا دو بالی هستند که انسان را در جهان بینی اسلامی به آرمان ها و اهداف اسلامی نزدیک بکند .

ارجمند ضمن اشاره به حضور 17000 دانش آموز بسیجی در طرح یاوران ولایت در سطح کشور ، افزود :این دانش آموزان به عنوان فرماندهان واحدهای مقاومت دانش آموزی در دوره های طرح یاوران ولایت تربیت و آموزش خودشان را شروع می کنند که در استان کهگیلویه و بویراحمد 330 دانش آموز دختر  و پسر طی دو دوره پنج روزه از یکم تا دهم شهریور ماه در اردوگاه دهنوی یاسوج در این دوره شرکت خواهند کرد . دوره اول از یکم تا پنجم شهریور خواهد بود که اختصاص به دانش آموزان پسر دارد و دانش آموزان دختر نیز از ششم تا دهم شهریورماه در این طرح شرکت خواهند کرد .

مسئول بسیج دانش آموزی استان آموزش مسائل تربیتی در حوزه های بصیرتی ، عقیدتی ، سیاسی ، اجتماعی ، مساله شناسی ، جذب  و سازماندهی ، برنامه ریزی ، مستندسازی ، کتابخوانی و خصوصا کارهای تشکیلاتی در قالب کارگاه های مختلف را از جمله برنامه های مشخص شده برای دانش آموزان دانست .

وی در پایان گفت : سعی ما بر این بوده افرادی را برای این دوره انتخاب کنیم که از لحاظ علمی ، اطلاعات عمومی ،اخلاق اسلامی ممتاز بوده و به عنوان یک نیروی تاثیرگذار انقلابی بتواند در مدرسه سایر دانش آموزان را جذب کند .

تصاویر ضمیمه :

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام /200
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.