گروه: اخبار استان خبر: 101095 / تاریخ انتشار : 1396/5/31 ساعت : 12:16

حوزه های علمیه به پا خیزید/ فضای مجازی نیازمند انقلاب است

شما مسئولین و علمای دینی! که نسبت به امور جامعه و رنج هایی که بر مردم تحمیل می شود و از جرم و جنایت و فسادی که اتفاق می افتد غافلید و سرگرم امورات خویش هستید بدانید هم سو شدن با دولت های صهیونیستی، خیانتی بزرگ به اسلام، انقلاب و خون پاک شهداست!!!

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از  حرف ناب  «الَّذِینَ یُبَلِّغُونَ رِسَالَاتِ اللَّهِ وَیَخْشَوْنَهُ وَلَا یَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّهَ وَکَفَى بِاللَّهِ حَسِیبًا؛ کسانی که پیام های الهی را به گوش مردم می رسانند و از خداوند خشیت دارند و از غیر او در تبلیغ احکام الهی واهمه نمی کنند. و خداوند در حسابرسی کفایت می کند.»

عالمان دینی به عنوان سکان داران کشتی جامعه، نقش مهمی در هدایت و سعادت انسان ها دارند. از وظایف مهم علماء و روحانیون تبیین و گسترش حق، مبارزه علیه باطل و بصیرت افزایی در عرصه های سیاسی و اجتماعی است. رهبر معظم انقلاب اسلامی امام خامنه ای فرمودند: «هدایت فکری و دینی، هدایت سیاسی و بصیرت افزایی و راهنمایی و حضور درعرصه خدمات اجتماعی، سه وظیفه عمده روحانیت است که طلاب باید با کسب صلاحیت ها و آگاهی های لازم، در دنیای متفاوت امروز خود را برای ایفای مسئولیت های تعیین کننده در جامعه آماده کنند.»

طلاب و حوزه های انقلابی از گذشته تا به امروز، رسالت مهمی در عرصه های سیاسی و اجتماعی داشته اند. از مهمترین این رسالت ها هدایت دینی جامعه بوده است. حوزه های علمیه و جامعه روحانیت را، با پیشینه ای شایسته و درخشان می توان به عنوان نیروهای پیشتاز و تاثیر گذار در جامعه بر شمرد. از عینی ترین نقش و جایگاه روحانیت بر فرهنگ، اخلاق و دین مردم، سال های مبارزه با رژیم فاسد پهلوی و دفاع مقدس است؛

هر جا که روحانیت در عرصه های اجتماعی حضوری عالمانه و جهادی داشته است، کسانی مانند میرزای شیرازی، سید جمال، نواب صفوی و امام خمینی متولی میدان مبارزه بوده اند که با خارج کردن اسلام از انزوا، نهضت های مردمی را به پیروزی رسانده اند.

ضرورت وجود نیروهای پیشتاز در تحولات اجتماعی و اثر بخشی این تحولات، در قرآن کریم نیز تأکید شده است: «و باید از میان شما مسلمانان گروهی منسجم و هماهنگ باشند، که خلق را به خیر و صلاح دعوت کنند و امر به نیکی و نهی از بد کاری نمایند و اینها (که واسطه هدایت خلق هستند،) رستگارند.»

 

طلاب و حوزه های انقلابی باید پشتیبان و پاسدار نظام بوده و نسبت به خطرها و آفت هایی که ارکان و بنیان انقلاب را تهدید می کند، حساس باشند. و این مهم امکان پذیر نمی باشد، مگر آنکه پیوسته در حال رصد دشمن بوده تا بتوانند به عنوان طلایه داران مبارزه با استعمار و استکبار ستیزی به وظیفه خود جامه عمل بپوشانند و به بیان خردمندانه مقام معظم رهبری: "به عنوان کوره آتشفشانی که همین طور انرژی انقلاب را صادر کند از خودش، حضور داشته باشد و ظهور داشته باشد."

سیطره رسانه ای غرب به ویژه آمریکا، امروز توانسته است در پرتو سلطه و تحمیل خواسته های خود، سلیقه ها و گرایش های فرهنگی را به سمت تامین منافع خود هدایت کند. با ورود اینترنت نجس آمریکایی-صهیونیستی به ایران اگر چه بستری را برای استفاده کاربران از اینترنت فراهم نموده، اما به دلیل حاکمیت و مدیریت این فضا توسط سردمداران صهیونیسم جهانی، نظام و فرهنگ اسلامی را با مخاطره ای بسیار مهم و خطرناک رو به رو کرده است.

به طور مثال، نرم افزارهای صهیونیستی مانند تلگرام، اینستاگرام، واتس اپ و... بدون هیچ مجوز و نظارتی، در سایه تاییدات دولت در ایران آزادانه فعالیت می کنند. خواص جامعه اَعَم از مسئولان و روحانیون نیز به خوبی می دانند که این شبکه های ضد اجتماعی امکان جاسوسی و سرقت اطلاعات از کاربران را داشته و سود سرشاری را برای مالکان آن در پی دارند.

اما اینکه تلگرام صهیونیستی همچنان با 40 میلیون کاربر و بعد از آن اینستاگرام صهیونیستی به عنوان دومین شبکه اجتماعی محبوب، در میان کاربران ایرانی 30 تا 35 میلیون کاربر فعال دارد به چه معناست؟؟؟!!! آیا حوزه های علمیه می دانند که بیشترین کاربران این شبکه های ضد اجتماعی را قشر جوان و نوجوان تشکیل می دهند؟!

آیا حوزه های انقلابی ما به این مهم توجه دارند که این سرویس های جاسوسی_تروریستی دولت های صهیونیستی، جولانگاهی برای اشاعه فحشا و بی بندوباری، انحرافات جنسی، ترویج خشونت و اعتیاد، ایجاد بدعت و شبهه افکنی، استحاله فرهنگی و ارزش های دینی و همچنین موجب تغییر افکار و باورهای دینی ملت مسلمان ایران، علی الخصوص جوانان شده است؟! «فضای مجازی حقیقتأ قتلگاه جوانان شده است.

منطقه عظیمی از آن دست دشمن است؛ باید دشمن را از فضای مجازی برانید و بتارانید...»این سخنان بسیار مهم رهبر عزیز انقلاب، حاکی از آن است که تنها راه مقابله با این دسیسه های دشمن، مسدود سازی شبکه های صهیونیستی و راه اندازی شبکه ملی اطلاعات است که موجب می شود دست دشمنان اسلام و مسلمین از فضای مجازی ایران کوتاه شده و مانع خروج اطلاعات کاربران به خارج از کشور شود.

اما طلاب و روحانیون به عنوان سربازان و منبر داران اسلام با یک حرکت جهادی، مخلصانه و انقلابی می توانند مردم را از ماهیت اصلی این نجس افزارها، آگاه سازند. مقام معظم رهبری فرمودند: «نخبگان و خواص باید در فتنه با بصیرت به روشنگری جامعه بپردازند و بسیار مراقب باشند زیرا برخی اوقات سکوت و کنار کشیدن آنان کمک به فتنه است.»

طلاب انقلابی با پشتوانه حوزه های علمیه باید زمینه گفتمان مطالبه گری و عدالت طلبی که مد نظر مقام معظم رهبری است را به وجود بیاورند تا ارکان نظام جمهوری اسلامی را در مقابل جنگ نرم دشمنان صهیونیستی مستحکم کرده و مقدمات دولت ظهور را فراهم سازند. طلاب و روحانیون در برابر هجمه های فرهنگی که به واسطه شبکه های ضد اجتماعی_صهیونیستی، به جامعه تزریق می شود و اعتقادات جامعه را فاسد می کند، نباید سکوت کنند.

و به فرموده حضرت امام خامنه ای: «این میدان، میدان واقعی جنگ است و روحانیون و طلاب باید مسلح و آماده، وارد عرصه مقابله با شبهات و تفکرات غلط و انحرافی شوند.» حوزه های علمیه باید به عنوان نیروهای پیشتاز و منسجم با حاکمیت طاغوت در جنگ نرم مبارزه کنند.

اما متاسفانه عده ای از طلاب با حضور خود در این جاسوسکده های همیشه همراه مهر تایید بر این جنگ افزارهای اینترنتی_صهیونیستی زده اند. به بیان ولی امر مسلمین حضرت امام خامنه ای: «امروز اگر روحانیت در قبال حکومت، بی اعتنا و بی مبالات باشد، هم خودش ضایع خواهد شد و هم حکومت اسلامی تضعیف می شود.»

چرا روحانیون نسبت به سرپیچی مسئولین در برابر حکم صریح معظم له در زمینه راه اندازی شبکه ملی اطلاعات سکوت کرده اند و از مسئولین مطالبه گری نمی کنند؟! در حالی که ضرورت تشکیل شورای عالی فضای مجازی و راه اندازی شبکه ملی اطلاعات یکی از مهمترین مطالبات مقام معظم رهبری بوده، که به سبب غفلت مسئولین، موجب عدم تحقق این امر شده است.

چرا طلاب و روحانیون به عنوان نیروی پیشتاز و موثر در آگاه کردن مردم، روشنگری های لازم را در مساجد و منابر انجام نمی دهند و مردم را تشویق به مطالبه حقوق خود از مسئولان نمی کنند؟؟؟!!!

شما مسئولین و علمای دینی! که نسبت به امور جامعه و رنج هایی که بر مردم تحمیل می شود و از جرم و جنایت و فسادی که اتفاق می افتد غافلید و سرگرم امورات خویش هستید بدانید که ممکن است خدای ناکرده مصداق این آیه شوید: «یَتَمَتَّعُونَ وَ یَأْکُلُونَ کَما تَأْکُلُ الْأَنْعامُ وَ النَّارُ مَثْویً لَهُمْ؛ سر گرم عیش و نوش دنیایند و می خورند همان طور که چهار پایان می خورند و در آخرت جایگاهشان آتش است.» قطعأ هم سو شدن با دولت های صهیونیستی، خیانتی بزرگ به اسلام، انقلاب و خون پاک شهداست!!!

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.