گروه: اخبار استان خبر: 100874 / تاریخ انتشار : 1396/5/22 ساعت : 18:00
فرمانده نیروی انتظامی استان خبر داد

وجود بیش از 8 هزار معتاد در کهگیلویه و بویراحمد/ قلم ها را انتقامی نکنیم

فرمانده نیروی انتظامی استان با اشاره به این موضوع که در استان کهگیلویه و بویراحمد 8 هزار و 100 معتاد وجود دارد، گفت: در استان تعداد معتادین تزریقی کمتر از 300 نفر است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،سردار مهدی انصاری پیش از ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه استان کهگیلویه و بویراحمد با تبریک روز خبرنگار به اصحاب رسانه حضور در جمع رسانه ها را از مهمترین اظهار کرد: خبرنگاری صداقت و امانتداری و وفای به عهد و توجه به رسالت می‌خواهد و کار هر کسی قلم زدن و قلم برداشتن نیست.

رسالت خبرنگاران رسالت انبیاء است

وی با بیان اینکه رسانه‌های استان باید قدر برجستگی خود را بدانند و این نعمت راشکر بدانند،تصریح کرد: اگر این گونه شود خبرنگار رسالت اصلی خود را بیشتر دنبال می‌کند و در کار رسانه‌ای موفق خواهند شد.

فرمانده نیروی انتظامی استان با اشاره  به این موضوع که  اگر رسانه با پلیس همکار نباشند همه زحمات ما مغفول خواهد ماند، بیان داشت:وقتی در آخرین نقطه استان موفقیتی کسب می‌شود بدون همکاری رسانه این موفقیت در جامعه جلوه‌های نخواهد داشت.

قلم ها را انتقامی نکنیم

انصاری در ادامه باتأکید بر اینکه با یک خبر می‌توان شرایط جامعه را تغییر داد و با یک خبر درست می‌توان کاری انجام داد که سال‌های سال این کار خود لذت ببریم ،تصریح کرد:اگر قلم انتقامی شد هم خبرنگار و هم جامعه را دچار خسران و مشکل می‌شود.

وی بابیان اینکه ما می توانیم با رسانه آرامش را در جامعه ایجاد کنیم، خاطر نشان کرد:ما و رسانه‌ها همواره در میدان هستیم تا در استان آرامش را ایجاد کنیم و بدانیم که وظیفه ایجاد آرامش تنها بر عهده پلیس نیست و باید مشارکت جامعه را در تامین امنیت افزایش دهیم.

فرمانده نیروی انتظامی استان در ادامه اظهارات خود با بیان که انتظار پیشنهاد از سوی خبرنگاران را در زمینه‌های مختلف داریم اظهار کرد: همچنین خبرنگاران باید به معرفی حقوق شهروندی در جامعه بپردازند و همچنین آسیب‌های اجتماعی را معرفی کنیم.

کاهش آسیب های اجتماعی نتیجه تعامل با رسانه ها

انصاری امانتداری و صداقت را از جمله مصادیق خوب رسانه ها  برای همکاری با پلیس دانست و تصریح کرد: در چند سال اخیرکاهش آسیب‌های اجتماعی تعامل با رسانه را سرلوحه کار خود قرار داده‌ایم.

باشت پاک ترین شهرستان استان

وی با راه‌اندازی کمپ‌های ترک اعتیاد در حال حاضر در شهرهای استان کمتر از 20 نفر معتاد متجاهر داریم ،ابراز کرد:به عنوان مثال شهرستان باشت یکی از شهرهای پاک در استان است.

فرمانده نیروی انتظامی استان در ادامه با بیان این‌که از ابتدای سال جاری تاکنون یک هزار و 700 کیلو گرم مواد مخدر کشف شده است، افزود: این تعداد نشان از افزایش 24 درصدی کشفیات مواد مخدر در استان دارد.

وجود هشت هزار 100نفر معتاد در استان

انصاری با اشاره به این موضوع که در استان کهگیلویه و بویراحمد 8 هزار و 100 معتاد وجود دارد، گفت: در استان تعداد معتادین تزریقی کمتر از 300 است.

وی از کاهش یک درصدی تصادفات فوتی در استان کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و گفت: متاسفانه تصادف چند روز قبل در جاده باغچه سادات و کشته شدن 9 نفر در استان این کاهش یک درصدی را به 24 درصدافزایش داد.

فرمانده نیروی انتظامی استان با اشاره به سرقت ترانسفورماتور های برق در استان نیز افزود: در سال‌های گذشته ترانس‌های برق توسط سارقین به سرقت رفته بود که با تلاش پلیس این سارقان شناسایی و دستگیر شدند.

کاهش 65درصدی سرقت به عنف در استان

انصاری به کاهش سرقت در استان اشاره کرد و گفت: یکی از مشکلات سرقت‌های در استان سرقت های خشن بود که در اولویت‌های کاری قرار گرفت و در حال حاضر شاهد کاهش 67 درصدی سرقت مسلحانه و کاهش 65 درصدی سرقت به عنف در استان هستیم.

وی  در جواب سئوال یکی از خبرنگاران در مورد صدمه زدن برخی به دوربین های مدار بسته سرعت در  جاده های مواصلاتی اشاره کرد و گفت: به زودی افرادی که اقدام به این کار کرده‌اند شناسایی خواهند شد.

انتهای پیام/ر/200

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.