گروه: اخبار استان خبر: 100857 / تاریخ انتشار : 1396/5/22 ساعت : 13:18
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کهگیلویه و بویراحمد:

وجود 100 هزار پرونده قضایی در دادگاهها و شوراهای حل اختلاف استان/افزایش نزاع فردی در استان نگران کننده است

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کهگیلویه و بویراحمد: 100 هزار پرونده قضایی در دادگاهها و شوراهای حل اختلاف استان وجود دارد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس الماس گشتاسبی در همایش سلامت اجتماعی که در سالن بهزیستی استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور مسئولان کشوری و لشکری برگزار شد، افزود: در حوزه جرائم و آسیب های اجتماعی  می توان گفت در دادگستری استان هم اکنون 100 هزار پرونده قضایی در شوراهای حل اختلاف  و دادگاهها و دادگستری ها وجود دارد و این آمار نشان از این است که جایگاه خوبی نداریم.

وی با بیان اینکه در استان کهگیلویه و بویراحمد جرائم خشونت و نزاع دسته جمعی در رده مسائل مهم قضایی است، اظهار کرد: خوشبختانه نزاع های دسته جمعی در استان کاهش پیدا کرده  و متاسفانه نزاع های فردی در حال افزایش است .

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان با بیان اینکه جرائم بعدی در استان که نمود عینی دارند توهین و سرقت است، ادامه داد: خوشبختانه این دو جرائم در سطح ساده بوده و متاسفانه افرادی که آستانه تحمل بالایی ندارند باعث می شوند که این جرائم رخ دهد.

گشتاسبی تهدید را از دیگر جرائم استان نام برد و تصریح کرد: تهدید متاسفانه پیش زمینه خیلی از جرائم است و شاید تا مرحله کشتار نیز برود.

وی تصادفات، خیانت به شوهر، اعتیاد به مواد مخدر و چک بی محل را از دیگر جرائم این استان نام برد و تاکید کرد: طلاق به عنوان منفورترین موضوع شناخته شده که تلاش های بسیار زیدی برای کاهش آن در استان انجام شده است.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان حاشیه نشینی ها در شهر ها  از تهدید علیه سلامت اجتماعی نام برد و افزود: در سالهای گذشته هر چه لاپوشونی برای مخفی کردن این آسیب ها انجام شد هیچ سودی نداشت چرا که طولی نکشید تا خانواده ها و فرزندان آنها دچار این گونه آسیبها شده اند.

وی با بیان اینکه در سال 1388 از هر 13 ازدواج یک مورد آن به طلاق ختم می شد، اظهار کرد: در سال 95 متاسفانه از هر پنج ازدواج یک مورد ختم به طلاق می شد که این آمار بسیار نگران کننده بود هرچه کارهایی خوبی برای کاهش آن از سوای بهزیستی، استانداری و دادگستری انجام شده است.

گشتاسبی عنوان کرد: اگر رسانه ها، دادگستری، آموزش و پرورشریال بهزیستی  و دانشگاهها به یاری همدیگر برای کاهش طلاق نمی شتافتند باید شاهد انفجاری در این حوزه بودیم.

وی اضافه کرد:  500 پرونده طلاق  قبل از ثبت در دادگستری به مرکز مشاوره ارائه شد که در این رابطع 20 درصد آنها منجر به سازش شد.

انتهای پیام/7044

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.