گروه: اخبار استان خبر: 100487 / تاریخ انتشار : 1396/5/12 ساعت : 22:02
بخشدار دیشموک خبر داد

اعطای تسهیلات بانکی به بانوان فعال دیشموکی در عرصه‌ی صنایع دستی/ از برگزاری جشنواره بومی-محلی حمایت می‌کنم

بخشدار دیشموک اضافه کرد:‌ بانوان فعال در عرصه ی صنایع دستی به میراث فرهنگی و صنایع دستی جهت اعطای تسهیلات بانکی، معرفی می شوند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از پایگاه خبری شهرستان کهگیلویه،   حسن امیریان بخشدار دیشموک در حاشیه ی برگزاری جشنواره بومی محلی در روستای درغک؛ با بیان اینکه، راستی و درستکاری و بایسته و شایسته هایی که در جامعه می باشد در جوامعی که خوی پهلوانی دارند، وجود دارد، تصریح کرد: تندرستی اجتماعی بیشتر به سبب ورزش است.

بخشدار دیشموک اضافه کرد: منشاء کج روی های اجتماعی، سستی می باشد.

امیریان ضمن تقدیر از شرکت کنندگان در جشنواره بومی محلی دیشموک در روستای درغک، گفت:  از حبیب اله برمال مسئول ورزش بومی محلی و نماینده دهیاری های بخش دیشموک که بانی برگزار کننده این جشنواره است، تقدیر و تشکر می شود.

وی؛ استقبال مردم درغک از این جشنواره را تحسین برانگیز خواند و گفت: از مردم متمدن و بافرهنگ این منطقه قدردانی بعمل می آید.

امیریان ورزش های بومی و محلی اجرا شده در این جشنواره را ریشه در سنت و فرهنگ دیرینه‌ی ایل بهمئی ذکر و خاطرنشان کرد: از مسئول ورزش های بومی و محلی می خواهم که این رویه را ادامه داده و جشنواره ی بومی و محلی دیشموک  در مراحل بعد با کیفیت تر و در گستره ی وسیع تر برگزار شود.

وی بیان کرد: ورزشکاران باید به پیروی از حضرت علی (ع) خوی و منش پهلوانی داشته باشد.

بخشدار دیشموک با بیان اینکه از برگزاری چنین جشنواره های بومی و محلی حمایت خواهم کرد، اذعان کرد:‌ هنرهای صنایع دستی ارائه شده توسط بانوان در این جشنواره قابل تقدیر است.

امیریان از دهیاران کوشک و درغک خواست تا بانوان هنرمند در عرصه ی صنایع دستی روستا را شناسایی و به بخشداری معرفی کنند.

بخشدار دیشموک اضافه کرد:‌ بانوان فعال در عرصه ی صنایع دستی به میراث فرهنگی و صنایع دستی جهت اعطای تسهیلات بانکی، معرفی می شوند.

انتهای پیام/200

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.