گروه: اخبار استان خبر: 100195 / تاریخ انتشار : 1396/5/4 ساعت : 16:45

سازمانها و نهادهای فرهنگی در بازسازی جامعه ی دینی انقلابی حرکت کنند

مدیر ارشاد اسلامی چرام گفت:سازمانها و نهادهای فرهنگی در بازسازی جامعه ی دینی ما منطبق بر قرآن و نهج البلاغه حرکتی انقلابی کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از  پایگاه خبری تحلیلی چرام،سعید خردمند مدیر ارشاد اسلامی چرام در آیین معنوی اهداء چندین جلد قرآن به 13کانون فرهنگی و هنری چرام به مناسبت دهه کرامت پس از تبریک دهه کرامت و با اشاره به حدیث ( فضل القران  علی سائر الکلام کفضل الله علی خلقه )بیان کرد:برتری قرآن بر سایر سخنان، همانند برتری خداوند است بر بندگانش .

 مدیرفرهنگ و ارشاد اسلامی افزود :براى تلاوت قرآن کریم فضایل، آثار و فواید دنیوی و اخروی فراوانى همچون تقویت ایمان، صفاى دل، تخفیف گناهان، استجابت دعا، صفاى خانه، رفع عذاب از پدر و مادر وغیره بیان شده است . 

خرمند با اشاره به درجات بهشت و تاثیرگذاری تلاوت آیات قرآن کریم اظهار کرد:درجات بهشت بر اساس تعداد آیات قرآن تقسیم شده است و هر کس هر مقدار که با قرآن آشنا باشد درجات بهشت را طى مى‌کند.

وی افزود:پیمودن مراتب کمال قرائت، هم‌چون رسیدن به مرحله تدبّر و عمل، مستوجب کمال ثواب و رضاى الهى و دریافت خیرات بیشتر و بهتر مى‌شود.

خردمند اضافه کرد:سازمانها و نهادهای فرهنگی در بازسازی جامعه ی دینی ما منطبق بر قرآن و نهج البلاغه حرکتی انقلابی کنند.

در پایان این جلسه به مناسبت دهه کرامت پنج جلد نورانی قرآن کریم به 13 کانون فرهنگی و هنری مساجد توزیع و اهداء شد .

انتهای پیام/پ/200

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.